tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą
* 7 listopada o godz. 9.10 w Opocznie, na skrzyżowaniu ulic Piotrkowskiej i Spacerowej kierujący seatem ibizą 32-letni Karol K. najechał na znak drogowy. Od kierowcy wyraźnie czuć było woń alkoholu, ale odmówił dmuchania. Poddano go badaniu krwi i zatrzymano prawo jazdy.

Za szybko
Nie da się ukryć, że jesienna aura nie sprzyja kierowcom. Mokre nawierzchnie pokryte opadłymi liśćmi to normalny o tej porze roku widok. I trzeba się przystosować do tego, że jest ślisko, jeździć wolniej i uważniej.
5 listopada, o godz. 14.20 w Psarach (gm. Sławno) kierująca daewoo matizem 24-letnia Elwira S. nie dostosowała prędkości do panujących warunków drogowych, na skutek czego utraciła panowanie nad pojazdem, który wpadł do przydrożnego rowu.

Za blisko
* 5 listopada o godz. 16.00 w Drzewicy na ul. Kolejowej kierujący polonezem atu 34-letni Krzysztof W. nie zachował należytej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył daewoo matiza, ten zaś uderzył w poprzedzającego go poloneza caro. Uszkodzenia pojazdów wykluczały ich dalszą, samodzielną jazdę, dlatego zatrzymane zostały dowody rejestracyjne wszystkich trzech pojazdów. Trwa postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.
* Tego samego dnia o godz. 17.00 w Opocznie na ul. Partyzantów opel corsa, kierowany przez nieznanego dotychczas kierowcę uderzył w tył jadącego przed nim audi A4, kierowanego przez 28-letniego mężczyznę.
* 7 listopada, o godz. 8.50 w Opocznie na ul. Piotrkowskiej tylko cudem nie doszło do tragedii. Kierujący volkswagenem transporterem z przyczepą 39-letni Robert S. najechał na tył skręcającego w lewo VW golfa, kierowanego przez 52-letniego Jana L. Siła uderzenia przemieściła golfa na lewy pas ruchu, wprost pod nadjeżdżającą scanię z naczepą, kierowaną przez 41-letniego Tadeusza S. Na skutek zdarzenia kierowca golfa doznał złamań żeber i obrażeń ogólnych. Został przetransportowany do szpitala. Obaj kierowcy samochodów ciężarowych byli na miejscu przebadani na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu - byli trzeźwi.

Uderzył i uciekł
7 listopada o godz. 18.40 w Olszowcu (gm. Sławno) nieznany dotychczas kierujący renaultem najechał na tył zaparkowanego renaulta, a następnie porzucił pojazd i oddalił się z miejsca zdarzenia. Samochód sprawcy odholowano na parking strzeżony. Trwa postępowanie w tej sprawie.
Chciał uniknąć
6 listopada o godz. 16.30 w Paradyżu kierujący fordem focusem 31-letni Michał L. chciał uniknąć zderzenia ze zwierzęciem, które nagle wtargnęło na jezdnię, wykonał gwałtowny manewr i... jego pojazd wpadł do rowu.

Nie ustąpił
8 listopada o godz. 10.00 w Opocznie na skrzyżowaniu ulic Sobieskiego i 17 Stycznia kierujący oplem 68-letni Zdzisław T. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z audi 80. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Cofaj, cofaj…
9 listopada w Żarnowie kierujący mercedesem altego 21-letni mieszkaniec Radomia, Piotr W. nie zachował należytej ostrożności podczas cofania pojazdu i doprowadził do zderzenia z fordem transitem.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 45 (644) z dnia 13 Listopada 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »