tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 


Piją i jeżdżą!
* 27 września, o godz. 17.30 w Olimpowie (gm. Mniszków) policjanci zatrzymali jadącego rowerem 61?letniego Edwarda R. Badanie ujawniło obecność 1,43 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* Godzinę później, również w Olimpowie zatrzymany został drugi nietrzeźwy rowerzysta, 62?letni Jan Z. Mężczyzna wydmuchał 0,74 promila alkoholu.
* 28 września, o godz. 12.15 w Szadkowicach (gm. Sławno) policjanci zatrzymali kierującego mercedesem tomaszowianina, 49?letniego Włodzimierza S., u którego urządzenie pomiarowe ujawniło obecność 0,63 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymane zostało mu prawo jazdy.
* 2 października, o godz. 18.35 w Ostrożnej (gm. Sławno) policjanci zatrzymali 51?letniego rowerzystę, Zbigniewa J. Badanie ujawniło obecność 0,44 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Brak słów
28 września, o godz. 18.50 w Antoniówce (gm. Sławno) na drodze W?713 nietrzeźwy 23?letni Paweł P., kierujący seatem toledo, potrącił dwie 15?letnie rowerzystki, poruszające się poboczem. Młody mężczyzna nie zatrzymał się, nie wezwał pomocy ani nie próbował jej sam udzielić rannym nastolatkom. Zamiast tego zaczął uciekać, choć nie ujechał daleko. W Kunicach stracił panowanie nad pojazdem i na łuku drogi dachował. Wezwani strażacy OSP, jadący do zdarzenia, zauważyli leżące w rowie dwie nastolatki. Wezwano pogotowie ratunkowe. Druhowie podjęli działania przedmedyczne do czasu przybycia lekarza. Jedna z piętnastolatek w stanie krytycznym została przetransportowana do Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. U drugiej stwierdzono wstrząśnięcie mózgu i uraz kręgosłupa. Została przewieziona do opoczyńskiego szpitala. Badanie ujawniło w oddechu sprawcy wypadku obecność aż 1,89 promila alkoholu. W wyniku dachowania odniósł drobne obrażenia. 1 października sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci 3?miesięcznego aresztu tymczasowego.
Absolutnym przypadkiem słyszałam w Sławnie rozmowę dwóch młodych kobiet, które szybko dowiedziały się, kto jest sprawcą tej tragedii. Opowiadały sobie, że wcześniej widziały go w pobliżu sklepu i wyraźnie było widać, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Czy w takiej sytuacji nikt nie mógł zareagować, gdy w tym stanie młodzieniec wsiadał do samochodu? Czy ci wszyscy, którzy go widzieli pijanego nie są współwinni tragedii nastolatek i ich rodzin?! Tak długo, jak będzie milczące zezwolenie społeczeństwa na jazdę po pijaku, tak długo będzie dochodzić do takich dramatów. Może czas, by ludzie zastanowili się, co by to było, gdyby taki wypadek zdarzył się ich najbliższym?

Natychmiastowa kara
30 września, o godz. 11.20 w Skórkowicach (gm. Żarnów) kierujący motorowerem 60?letni Stanisław W. potrącił 60?letnią rowerzystkę, poruszającą się poboczem. Na skutek zdarzenia kobieta doznała obrażeń ogólnych oraz złamania kości obojczyka. Ucierpiał również sprawca wypadku ? złamaniu uległa kość piszczelowa. Oboje zostali przetransportowani do szpitala. Również w tym przypadku winny był stan kierującego. W jego oddechu urządzenie pomiarowe ujawniło obecność 0,65 promila alkoholu.

Nie ustąpił
30 września, o godz. 11.50 w Opocznie na skrzyżowaniu ulic Piotrkowskiej i Kopernika kierujący MAN?em Henryk B. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z audi 80. Został za to ukarany mandatem.

Za blisko!
* 30 września, o godz. 16.15 w Anielinie (gm. Poświętne) na skrzyżowaniu drogi krajowej K?48 z drogą wiodącą, do szańca Hubala, 30?letni łodzianin Dawid K. nie zachował należytej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył forda mondeo, kierowanego przez 30?letnią mieszkankę Radomia. Stan s?kody wykluczał dalszą jazdę, w związku z czym policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Tu nie Anglia!
1 października, o godz. 12.55 w Krzczonowie (gm. Drzewica) 39?letni Paweł P., mieszkaniec gm. Białaczów, poruszający się hondą accord, z niewiadomych powodów jechał niewłaściwą stroną jezdni. Efektem tego było zderzenia z mercedesem vito, kierowanym przez 52?letniego mieszkańca gm. Dębie. ?Anglik? został ukarany mandatem. Stan obu pojazdów wykluczał kontynuowanie jazdy, w związku z czym policjanci zatrzymali oba dowody rejestracyjne.

Cofaj, cofaj?
* 1 października o godz. 5.20 w Opocznie na ul. Skłodowskiej?Curie 60?letni Piotr F., kierujący fordem, podczas cofania najechał na zaparkowanego VW golfa, za co został ukarany mandatem.
* 1 października, o godz. 16.30 w Opocznie na ul. Westerplatte kierujący VW golfem Henryk P. (lat 68) nie zachował należytej ostrożności podczas cofania pojazdu i doprowadził do zderzenia z oplem vectrą. Sprawcę kolizji ukarano mandatem.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 40 (795) z dnia 5 Października 2012r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »