tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sławno

 Święto Zdrowia w Kamieniu

 

Chociaż Światowy Dzień Zdrowia przypadł w tym roku w niedzielę, to nie zapomnieli o nim uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Kamieniu. 9 kwietnia w pracowni przyrodniczej "Zielony Zakątek", powstałej ze środków WFOŚiGW w Łodzi, zorganizowane zostało spotkanie społeczności szkolnej z Kołem Gospodyń Wiejskich.
Głównym celem spotkania, było dzielenie się wiedzą na temat właściwości ziół oraz wspólne parzenie i degustacja naparów zielnych. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, podczas której poznali charakterystykę, właściwości oraz zastosowanie ziół, ze szczególnym zwróceniem uwagi na rośliny rosnące w szkolnym ogródku dydaktycznym pn.: "Zdrowie w ogrodzie". Panie z KGW przekazały dzieciom mnóstwo ciekawych informacji na temat rosnących na pobliskich polach i łąkach roślin, które mogą im pomóc w codziennych dolegliwościach. Podkreślały, że pomimo zbawiennego działania roślin zielnych, nie można kwestionować leków powstałych na bazie składników chemicznych, ale przy niektórych dolegliwościach warto sięgać po roślinne medykamenty, gdyż pozwalają uniknąć skutków ubocznych. Degustowane były napary z ziół, obejrzano niezwykle interesujący film pt. "Zioła ? drogowskazy zdrowia ? porady", zachęcający do zbierania ziół nie tylko ze względu na walory lecznicze, ale także aromatyczne i dekoracyjne.
Spotkanie było też okazją do zwrócenia dzieciom uwagi, jaka ważne znaczenie ma otaczająca nas przyroda, której cząstką jesteśmy i my. Warto więc zawrzeć z nią sojusz, gdyż może ona uratować nasze zdrowie lub wręcz życie. Koordynatorami tego przedsięwzięcia była dyrektorka Urszula Zawada oraz Aneta Domagała.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 15 (822) z dnia 12 Kwietnia 2013r.
W dziale Sławno dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »