tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Firma budowlana zatrudni brygadę murarzy. tel. ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Kultura

 Spotkanie artystyczne w MDK

 

Polscy artyści 24 maja ogłosili "Dniem bez sztuki", artystycznym strajkiem, mającym na celu zwrócenie uwagi rządu oraz opinii publicznej na problemy artystów. Zamknięcie niektórych galerii i muzeów było aktem solidarności z twórcami kultury. W Opocznie, zdaniem instruktorki plastyki w MDK, Lidii Stanek najlepszym sposobem na dołączenie się do protestu, było zorganizowanie wernisażu, na który przybyli zaproszeni goście oraz artyści.
Właśnie w czwartek, 24 maja w holu MDK, odbył się wernisaż w ramach Jesiennych Spotkań Artystycznych Opoczno ? Białaczów ? Miedzna Murowana 2011 oraz Ogólnopolskiego Pleneru Malarsko?Fotograficznego. Pomysłodawcami spotkań byli Lidia Stanek ? instruktorka plastyki MDK oraz Wiktor Biernacki ? przewodnik turystyczny i członek Klubu Literackiego ?Nad Wąglanką?. Główną ideą, która przyświecała spotkaniom było to, aby każdy, kto czuje się w duszy artystą mógł się sprawdzić. Hasło przewodnie brzmiało: ?Pozytywne nastawienie i zgoda na spartańskie warunki?.
W plenerze wzięło udział około 30 osób. Powstało 40 prac malowanych olejem, farbami akrylowymi lub pastelami oraz technikami mieszanymi. Każdy z uczestników pleneru fotograficznego wykonał komplet zdjęć. Podczas czwartkowego otwarcia wystawy nie wszystkie prace uczestników można było obejrzeć, a to dlatego, że artyści ze swojej skromności uznali, że nie wszytki prace nadają się do wystawienia na wernisażu. Plener cieszył się dużym zainteresowaniem. Uczestniczyli w nim obok artystów opoczyńskich, także z Piotrkowa Trybunalskiego, Sosnowca, Łodzi, Katowic, Żarnowa, Drzewicy, Wąglan.
Po uroczystym otwarciu wystawy można było porozmawiać z artystami i dowiedzieć się o tajnikach ich twórczości.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 22 (777) z dnia 1 Czerwca 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »