tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Poświętne

 Ślubowali

 
W minionym tygodniu pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół Samorządowych w Poświętnem zostali oficjalnie pełnoprawnymi uczniami. Dzieciaki z dużym przejęciem wymawiały słowa przysięgi

8 października siedemnastu uczniów z klasy pierwszej w Poświętnem uroczyście ślubowało.
Pierwszoklasiści, pod okiem Grażyny Łuczyńskiej, która będzie przez najbliższe trzy lata ich wychowawczynią, przygotowali na tę uroczystość bardzo ciekawy występ artystyczny. Dzieci m.in. recytowały wiersze, śpiewały piosenki oraz przedstawiły walory uczenia się. Po części artystycznej i wystąpieniu dyrektora szkoły Macieja Szufladowicza odbyło się symboliczne pasowanie na ucznia. Słowa ślubowania złozyli: Paulina Badura, Adam Czupryn, Julian Fiderek, Jolanta Jaciubek, Kamil Jakubczyk, Łukasz Kalużny, Kacper Kośka, Maciej Kośka, Katarzyna Kowalik, Patrycja Krakowiak, Szymon Lasota, Alicja Nowakowska, Michał Oratyński, Mateusz Płuciennik, Filip Sałaj, Łukasz Stanik, Natalia Walasik.
Nauczyciele pracujący w ZSS w Poświętnem podkreślają, iż każdego roku można zauważyć na twarzach siedmiolatków ogromne wzruszenie, które towarzyszy temu ceremoniałowi, atmosfera przejęcia udziela się również obecnym podczas ślubowania rodzicom uczniów. Delegacja ślubujących uczniów szkoły podstawowej złożyła kwiaty pod portretem patrona szkoły Jana III Sobieskiego.
Na koniec uroczystości każdy pierwszoklasista zjadł porcję cytryny i musiał się uśmiechnąć. Takie humorystyczne zakończenie rozbawiło zarówno wstępujących do grona uczniów, jak i całą widownię.
Zanim wszyscy rozeszli się do klas, koledzy z klas 0, II i III, komitet rodzicielski, wójt gminy Poświętne oraz rodzice wręczyli pierwszoklasistom upominki i życzyli samych sukcesów w nauce. Sprawiło to wiele radości małym uczniom i było zarazem uwieńczeniem czwartkowej uroczystości.
Po ślubowaniu odbyło się krótkie spotkanie z rodzicami, którzy przygotowali z tej okazji słodki poczęstunek dla swoich pociech i gości.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 41 (640) z dnia 16 Października 2009r.
W dziale Poświętne dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »