tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Relaks na skwerku

 
Kolejne przedsięwzięcie w ZakościeluZieleniec w Zakościelu


W części Zakościela zwanej Piachami powstał niedawno skwer rekreacyjno–wypoczynkowy. Został umiejscowiony nieopodal Drzewiczki, w pobliżu skrzyżowania trzech dróg i figurki, gdzie bardzo często spotykają się mieszkańcy.
– Razem postanowiliśmy zagospodarować to zaciszne, zielone miejsce – mówi sołtys Jan Gmaj. – Wspólnymi siłami udało się stworzyć skwer, z którego już teraz chętnie korzysta wiele osób.
Plac gruntownie uporządkowano. Przystrzyżono trawę, posadzono ozdobne krzewy, drzewka i kwiaty, część w klombach. Pojawiły się ławeczki. Pobliska studzienka, która niebawem będzie czynna, została ogrodzona. Sołtys myśli jeszcze o zamontowaniu oświetlenia i kolejnych nasadzeniach zieleni.
Uroczyste otwarcie skweru odbyło się w niedzielę, 8 sierpnia z udziałem mieszkańców oraz burmistrza Drzewicy Janusza Reszelewskiego. Zorganizowano poczęstunek, rozpalono również grilla. Podczas rozmów wszyscy podkreślali, że w tej części Zakościela obszar spełniający funkcje rekreacyjne był naprawdę potrzebny.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 33 (684) z dnia 20 Sierpnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »