tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ pracownika do szlifowania elementów ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Praca i edukacja szansą lepszego życia

 
W czwartek, 26 listopada odbyła się konferencja podsumowująca projekt

współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Jego realizacją zajmował się Ośrodek Pomocy Społecznej w Opocznie.
Projekt skierowany był do osób zamieszkujących na terenie gminy Opoczno, korzystających z pomocy społecznej w OPS lub będących członkami ich rodzin, w wieku aktywności zawodowej, które są osobami nieaktywnymi zawodowo lub bezrobotnymi.
W jego ramach 70 uczestników skorzystało z wielu form wsparcia, mających poprawić ich sytuacje na rynku pracy. Beneficjenci brali udział w takich szkoleniach zawodowych, jak: nowoczesny handlowiec z obsługą kas fiskalnych i minimum sanitarnym (19 osób), profesjonalna asystentka - zarządzanie sekretariatem, obsługa komputera (19), obsługa komputera od podstaw (9), kierowca wózków jezdniowych z napędem silnikowym i wymianą butli gazowej (11), stylistka, wizażystka, kosmetyczka (12). Realizowane były także szkolenia indywidualne: palacz (1 osoba), jak założyć i prowadzić własną firmę (1), konstrukcja, modelowanie, krój i szycie odzieży damskiej (3). Uczestnicy mogli korzystać z porad zawodowych (m.in. z pomocy w sporządzaniu dokumentów aplikacyjnych) poradnictwa psychologicznego, mającego na celu podniesienie poziomu samooceny oraz wiary we własne siły oraz z pomocy prawnej.
Konferencję rozpoczęła prezentacja multimedialna podsumowująca działania podjęte w ramach projektu. Po przedstawieniu przez kierowniczkę OPS w Opocznie Jadwigę Oleksik szczegółów dotyczących całorocznej pracy, zebrani obejrzeli film traktujący o poszczególnych etapach realizacji programu.
Kulminacyjnym momentem uroczystości było wręczenie certyfikatów potwierdzających nabycie dodatkowych kwalifikacji.
Burmistrz Opoczna Jan Wieruszewski podziękował zebranym za inicjatywę, która jest niezwykle ważna w tego typu przedsięwzięciach oraz za ogromny wysiłek. Wyraził nadzieję, że dzięki nowym umiejętnościom otworzą się ich szansę na rynku pracy. Podziękował także za pracę urzędnikom OPS-u, życząc, aby czerpali z niej wiele radości i satysfakcji.
Głos zabrał na koniec wicedyrektor PUP Jan Kaczorowski. Pogratulował doskonałej realizacji projektu i życzył, aby jak najwięcej jego uczestników znalazło pracę.
Kończąc część oficjalną, Jadwiga Oleksik poinformowała obecnych, że od stycznia będzie realizowany następny projekt. Jeżeli jest ktoś zainteresowany pogłębieniem swej dotychczasowej wiedzy, niech przystąpi do niego ponownie.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 48 (647) z dnia 4 Grudnia 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »