tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ODTRUCIA alkoholowe, tel. 690-690-079, ...
czytaj dalej »

Sprzedam drewno opałowe i kominkowe 511 542 ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Poświętne

 Poświętne ma strongmana

 
Takiego tłumu nie spodziewali się zapewne sami organizatorzy, a właściwie radny Michał Franas, bo to on był inicjatorem Festynu Rodzinnego i pierwszego w historii gminy Poświętne wyboru najsilniejszego mieszkańca. Przez teren pikniku przewinęło się ponad 2000 osób

Już sama droga do Stefanowa, w gminie Poświętne sugerowała, że w minione, piątkowe popołudnie mieszkańcy, nie tylko tej gminy, wybrali się na festyn zorganizowany przez jednego z tamtejszych radnych. Wśród obecnych na festynie gości byli m.in. poseł Artur Ostrowski, przewodniczący Rady Powiatu w Opocznie, Andrzej Kopania, wiceburmistrz Opoczna, Janusz Macierzyński, radny powiatowy, Przemysław Skrzypek oraz samorządowcy i sołtysi z gminy Poświętne.
Główne atrakcje festynu skierowane były do dzieci. Dmuchane zamki, zjeżdżalnie, byczek rodeo, malowanie twarzy, ogromna ilość balonów i wata cukrowa dla każdego dziecka oraz liczne gry i zabawy dla całych rodzin, to można było zobaczyć od godz. 14 na placu przed lokalem gastronomicznym. Pierwszy raz na terenie gminy Poświętne była możliwość skorzystania z symulatora dachowania. To główne, choć nie wszystkie atrakcje, jakie w tym dniu przygotował dla mieszkańców radny Franas.
Na festyn przybyli także motocykliści z piotrkowskiego klubu Quo Vadis, z którymi chętnie fotografowali się najmłodsi uczestnicy zabawy. Pokazy ratownictwa drogowego przygotowali druhowie z OSP, natomiast strażacy z Wygnanowa zadbali o najmłodszych i tych starszych, ucząc zasad niesienia pierwszej pomocy przedmedycznej. Nie zabrakło także promocji bezpieczeństwa ruchu drogowego i pokazu piotrkowskiego WORD z alkogoglami.
Był też akcent folklorystyczny, półgodzinną część artystyczną przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich, które na specjalnym stoisku prezentowało swoją twórczość. W imieniu Zarządu Wojewódzkiego ZOSP odznaczenia resortowe wręczył trzem druhom sekretarz Zarządu Powiatowego OSP w Opocznie, druh Jerzy Łumiński. Po godzinie 17 gości bawił zespół Evans, który ma na swoim koncie nagrody i wyróżnienia m.in. w opoczyńskim przeglądzie kapel weselnych.
W czasie zabawy tanecznej organizowane były konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Godzinny przelot samolotem nad powiatem opoczyńskim, wygrał mieszkaniec Małoszyc, a spływ kajakowy Pilicą, wylosowała mieszkanka Studzianny. Godzinę trwały zmagania dziecięciu śmiałków o miano najsilniejszego mężczyzny. Tytuł pierwszego w historii gminy strongmana wywalczył Tadeusz Podlasek z Ponikły, który jednocześnie zdobył główną nagrodę, odtwarzacz oraz puchar radnego Michała Franasa. O godzinie 20, bawiących się mieszkańców, ze sceny powitała gwiazda wieczoru, zespół Expert, grający muzykę disco polo.
Grillowanie i zabawę taneczną oficjalnie zakończył zespół Evans.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 34 (893) z dnia 22 Sierpnia 2014r.
W dziale Poświętne dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »