tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Pierwszy taki festiwal

 
W piątek, 22 marca odbędzie się w Drzewicy I Gminny Festiwal Nauki i Talentów, organizowany przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych we współpracy z Drzewickim Centrum Wolontariatu "Ofiarna dłoń". W imprezie wezmą udział przedstawiciele władz samorządowych województwa łódzkiego ? wicemarszałek Artur Bagieński i radna Sejmiku Województwa Łódzkiego Bożena Ziemniewicz, którzy zostali zaproszeni przez drzewickich wolontariuszy


Nowa inicjatywa Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych ma na celu popularyzację nauki i kultury w społeczności lokalnej, poznawanie piękna i bogactwa nauki oraz promocję dorobku naukowego, dydaktycznego i artystycznego instytucji oświatowych z terenu gminy i miasta.
Do udziału w festiwalu organizatorzy zaprosili przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły średnie oraz mieszkańców naszej gminy bez względu na wiek, wykształcenie czy zainteresowania. Każda placówka wystawi reprezentację liczącą do 20 osób, przygotuje stoisko promocyjne a także prezentację dorobku, na którą złożą się dwa pokazy ? naukowy oraz artystyczny bądź sportowy.
Specjalnymi gośćmi przeglądu będą wicemarszałek Artur Bagieński i radna wojewódzka Bożena Ziemniewicz ? ekspert projektu Language Rich Europe (Europa Językami Bogata), którzy po prezentacjach festiwalowych spotkają się z przedstawicielami placówek oświatowych.
W spotkaniu z okazji Europejskiego Roku Obywatela wezmą udział m.in. uczniowie ZSP, młodzież Gimnazjum im. Jana Pawła II, dyrektorzy i nauczyciele języków obcych, dyrektor Zespołu Ekonomiczno?Administracyjnego Szkół. Planowana jest prezentacja na temat potrzeby kształcenia języków obcych.

I Gminny Festiwal Nauki i Talentów
Piątek, 22 marca
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych
Program
10.00 ? otwarcie festiwalu, powitanie uczestników i gości
10.05?10.20 ? wystąpienia gości
10.20?12.45 ? prezentacja osiągnięć naukowych i artystycznych placówek oświatowych z terenu gminy i miasta Drzewica (sala gimnastyczna)
12.45 ? 13.30 ? przerwa na kawę (świetlica)
13.30 ? 15.00 ? spotkanie radnej Bożeny Ziemniewicz i wicemarszałka Artura Bagieńskiego z przedstawicielami szkół ? prezentacja w wersji polsko?angielskiej dla młodzieży, ukazująca potrzebę kształcenia języków obcych.
Tygodnik Opoczyński sprawuje patronat medialny nad festiwalem. Szeroka relacja za tydzień.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 12 (819) z dnia 22 Marca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »