tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Od malucha po mastersa

 
W niedzielę, 25 listopada na terenie kompleksu boisk sportowych przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sławnie odbyły się wyścigi kolarskie w ramach IV Otwartych Mistrzostw Gminy Sławno w kolarstwie przełajowym

Organizatorem był Ludowy Klub Kolarski LUKS Sławno, który przeprowadził imprezę w ramach powierzonego przez gminę zadania ?Upowszechnianie kultury fizycznej pn. Szukamy kolarskich talentów?.
W zawodach mógł wystartować każdy, kto przyjechał rowerem i wyraził chęć sprawdzenia swoich umiejętności kolarskich. Organizatorzy przygotowali wyścigi dla fanów dwóch kółek w różnym wieku ? od przedszkolaka do mastera.
W samo południe, przy przepięknej jak na tę porę roku pogodzie, na starcie stanęli najmłodsi. Na trasie wyścigu walczyli bardzo dzielnie.
W najmłodszej kategorii dziewczynek do 3 lat zwyciężyła Oliwia Kępska. W kategorii wiekowej do 6 lat wygrała Natalia Turoboś.
W rywalizacji chłopców do 6 lat zwyciężył Maksymilian Bogusławski, drugi był Bartek Wędzikowski a trzeci Dominik Ksyta.
W wyścigach uczniów klas I?III szkół podstawowych w gronie dziewcząt zwyciężyła Julia Bogusławska (SP w Sławnie), a w wyścigu chłopców najszybciej trasę pokonał Tomasz Kamiński (SP w Sławnie), wyprzedzając minimalnie Dawida Ksytę (SP w Zachorzowie).
Rywalizację uczniów klas IV?VI wygrał Arkadiusz Wach (SP w Kozeninie) przed Mateuszem Kamińskim (SP w Sławnie).
Gimnazjaliści ścigali się na trasie wytyczonej dla zawodników licencjonowanych. W grupie chłopców zwyciężył Piotr Stępień przed Igorem Sarwińskim, obaj z Opoczna. Wśród dziewcząt całe podium opanowały uczennice Gimnazjum w Prymusowej Woli. Jako pierwsza finiszowała Karolina Rzeźnik, na drugiej pozycji zameldowała się Kinga Cieśla a na trzeciej Dagmara Olczak.
Po gimnazjalistach na trasę ruszyli zawodnicy z kolarskimi licencjami.
W najmłodszej kategorii, młodziczek, zwyciężyła Izabela Ksyta, druga była Patrycja Hałbińska, a trzecia Agnieszka Szpocińska. Wszystkie są zawodniczkami LKK LUKS Sławno.
W wyścigu młodzików jako pierwszy finiszował Arkadiusz Wach, na drugim miejscu uplasował się Damian Nowakowski. Obaj są zawodnikami LKK LUKS Sławno.
W wyścigu pań open wygrała Marta Turoboś przed młodszą koleżanką z klubu, Emilią Jędrzejczyk.
W rywalizacji juniorów młodszych zdecydowane zwycięstwo odniósł kolarz LKK LUKS Sławno Marceli Bogusławski przed braćmi Budzińskimi. Drugi finiszował Tomek a na miejscu trzecim uplasował się Marcin. Na pozycji czwartej do mety dojechał Daniel Lesiewicz ze Startu Tomaszów Mazowiecki.
Wyścig juniorów wygrał Kamil Wróbel przed Michałem Kalinowskim, obaj LKK LUKS Sławno. Trzeci był Szymon Wiktorowicz z Opoczna.
W rywalizacji elity zdecydowanie wygrał wracający na trasy Bartłomiej Gierczak, dwukrotny medalista mistrzostw Polski w tej odmianie kolarstwa, drugie miejsce wywalczył Mateusz Laszczyk (obaj LKK LUKS Sławno). Trzecia pozycja przypadła w udziale Mateuszowi Szymańskiemu ze Startu Tomaszów Mazowiecki. Czwarty na mecie zameldował się Maksymilian Jędrzejczyk ze Sławna, a na miejscu piątym zmagania zakończył Rafał Bartyzel z Opoczna.
Po zawodnikach z licencjami na trasę ruszyli mastersi w podziale na trzy grupy wiekowe. W kategorii masters I zwyciężył Mariusz Sarwiński ze Sport Team Opoczno przed Markiem Wachem z Kozenina i Sławomirem Michoniem z Prymusowej Woli.
W grupie masters II najszybciej dystans pięciu okrążeń pokonał Andrzej Wędzikowski z Opoczna, drugi był Jacek Kaczmarczyk z Opoczna a trzeci Zbigniew Król z Gielniowa.
W trzeciej kategorii mastersów na najwyższym stopniu podium stanął Zdzisław Juźwik z Opoczna.
Podczas uroczystego zakończenia zawodów najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary, medale, dyplomy i upominki, wręczone przez przedstawicieli władz samorządowych gminy Sławno.
Zawody sędziowali członkowie Okręgowego Kolegium Sędziowskiego w Łodzi pod przewodnictwem Andrzeja Woźniakowskiego.Dominik Ksyta zajął trzecie miejsce w wyścigu chłopców do 6 latWyścig elity wygrał wracający na kolarskie trasy Bartłomiej GierczakTomasz Budziński był drugi w wyścigu juniorów młodszychPodium w najmłodszej kategorii wiekowej chłopców


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 48 (803) z dnia 30 Listopada 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »