tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Nowy dzierżawca kąpieliska

 
Kolejne próby stworzenia profesjonalnej bazy turystyczno–sportowej nad drzewickim zalewem kończyły się klapą. Albo niektórym mieszkańcom przeszkadzała zbyt głośna muzyka, albo warunków umowy nie wypełniał dzierżawca. Czy tym razem uda się zorganizować kąpielisko z prawdziwego zdarzenia?Doskonałe miejsce do wypoczynku nie było w pełni wykorzystywane


Jest szansa na to, aby podczas tegorocznych wakacji gminne kąpielisko nad zalewem znowu tętniło życiem. Kolejny w ostatnich kilku latach przetarg na wydzierżawienie nieruchomości przy ulicy Zdrojowej z przeznaczeniem na cele rekreacyjno–sportowe został rozstrzygnięty.
Chęć prowadzenia działalności gospodarczej nad wodą zgłosiło trzech przedsiębiorców. Za najkorzystniejszą i najciekawszą uznano ofertę, ktorą przedstawiła firma Stanisława Kmity z Drzewicy i to ona została zwycięzcą przetargu.
Umowa z nowym dzierżawcą została podpisana w środę, 14 kwietnia. Zgodnie z jej zapisami, przedsiębiorca ma prawo dzierżawić obiekt do końca października 2019 roku prowadząc kąpielisko, wypożyczalnię sprzętu pływającego, działalność gastronomiczną i inną działalność sportowo–rekreacyjną. W tym celu jest zobowiązany m.in. do zapewnienia możliwości korzystania ze sprzętu pływającego i wypoczynkowego, zorganizowania strzeżonego kąpieliska oraz wykonania boiska do piłki siatkowej czy też stanowiska do koszykówki.
Część inwestycji zrealizuje także Urząd Gminy i Miasta. – Ze środków budżetu gminy jeszcze w tym roku zostanie wybudowany nowy plac zabaw dla dzieci – deklaruje burmistrz Janusz Reszelewski.
Dodajmy, że w przypadku organizowania nad zalewem dyskotek urząd ma prawo określić czas ich trwania. Może również przeprowadzić dwie gminne imprezy w ciągu roku.
Czy nowy dzierżawca zrealizuje pomysły i kąpielisko znowu będzie przyciągać mieszkańców oraz turystów przekonamy się za kilka miesięcy.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (667) z dnia 23 Kwietnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »