tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Nasi bez medalu

 
VI Mistrzostwa Polski w Biegach GórskichZawodnicy Saturna Opoczno


W sobotę, 10 kwietnia na Górze Świętej Anny rozegrano VI Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich. W mistrzostwach wystartowała trzyosobowa ekipa Saturna Opoczno: młodzik Paweł Sarwa, junior Witold Baranowski i senior Jacek Wojtarek.
Trasa biegu została wytyczona na nawierzchni asfaltowej i naturalnej. Na trasie był m.in. 200–metrowy podbieg po schodach. Długość rundy wynosiła 1300 metrów (dobieg do rundy i mety 100 metrów).
Rywalizacja rozpoczęła się od najmłodszej kategorii, w której wystartował Paweł Sarwa. Po przebiegnięciu 1500 metrów zameldował się na mecie na pozycji 32. wyprzedzajac wielu biegaczy specjalizujących się w tej kategorii biegania.
Kiedy na trasę ruszyli juniorzy, był wśród nich Witold Baranowski. Nasz biegacz w początkowej fazie plasował się w czołówce, co było potwierdzeniem jego dobrej kondycji i nadziei na medal. Wszystko szło zgodnie z planem do końcowych metrów drugiej rundy, kiedy to Witka dopadły kłopoty z żołądkiem. Ból sprawił, że zawodnik Saturna stracił wysokie miejsce i zameldował się na mecie jako 29.
W biegu głównym na dystansie 6,7 kilometra wystartował najbardziej doświadczony biegacz Saturna, senior Jacek Wojtarek. W stawce 68 biegaczy Jacek próbował uciec starszym kolegom, niestety jego harce zostały szybko powstrzymane przez bardziej doświadczonych biegaczy. Po przebiegnięciu pięciu rund biegacz z Opoczna zameldował się na mecie na miejscu 20. Przed rokiem startując jeszcze w juniorach Jacek w mistrzostwach wywalczył 18. miejsce.
Biegacze wystartowali w tych zawodach dzięki wsparciu opoczyńskiej firmy Saturn.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 15 (666) z dnia 16 Kwietnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »