tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Inżynier i Nauczyciel Matematyki chętnie udzieli ...
czytaj dalej »

Sprzedam mieszkanie 67 m2, tel. 603 063 ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Sport

 Międzynarodowy sukces Marcelego

 
Puchar Czech

W piątek, 1 czerwca kolarze Integral Collections MTB Team LKK LUKS Sławno wyjechali do Borowic koło Karpacza, a w sobotę rano przenieśli się do Kutnej Hory w Czechach, by wystartować w III edycji Pucharu Czech MTB, zaliczanej do światowego rankingu UCI.
W juniorach młodszych niespodziankę sprawił Marceli Bogusławski, który pewnie pokonał czeskich rywali, mijając linię mety z 44?sekundową przewagą nad drugim zawodnikiem. Pecha miał Maksymilian Jędrzejczyk, jadący w wyścigu juniorów. Na drugim okrążeniu niefortunnie spadł mu łańcuch i zakleszczył się, co kosztowało naszego zawodnika stratę dziesięciu pozycji. Ostatecznie Maks finiszował na czternastym miejscu. W wyścigach pań kolejne sukcesy zanotowały Maria Ziółkowska, która zakończyła zmagania na czwartym miejscu w juniorkach oraz Marta Turoboś, zajmując piątą pozycję wśród orliczek, co dało jej dziewiątą lokatę w elicie.
Najtrudniejsze zadanie miał Szymon Białas, startujący w łączonym wyścigu orlików i elity. Punkty do światowego rankingu przyciągnęły do Kutnej Hory zawodników z całej Europy, dlatego poziom wyścigu był bardzo wysoki. Szymon jechał bardzo dobrze, zajmując dwudzieste piąte miejsce w gronie zawodników do lat 23 oraz trzydzieste dziewiąte w elicie.

* * *
W sobotę młodsza część ekipy wystartowała w trzeciej edycji Junior Cup w Brzezinach. Już tradycyjnie młodzi kolarze ze Sławna nadawali ton rywalizacji. W gronie żaków po raz trzeci zwyciężył Arkadiusz Wach. W wyścigu młodzików dominowali bracia Budzińscy, którzy bez większego trudu szybko zgubili na trasie kolarza z Brzezin. Jako pierwszy na mecie zameldował się Tomek, kilka sekund za nim pojawił się Marcin, który stracił nieco dystansu do brata z powodu urwanej linki tylnej przerzutki.
W młodziczkach wygrała Emilia Jędrzejczyk. W wyścigu juniorów młodszych, pod nieobecność Marcelego Bogusławskiego, jako pierwszy na mecie zameldował się Kamil Wróbel, a Michał Kalinowski finiszował jako drugi.
Również w wyścigu juniorów kolarze ze Sławna zajeli dwa miejsca na podium. Zwyciężył Mateusz Laszczyk, trzeci był Hubert Kupisp. Na czwartym miejscu wyścig ukończył Przemysław Kupis.
W wyścigu elity czwarte miejsce zajął Bartłomiej Gierczak. W gronie mastersów zwyciężył Mariusz Sarwiński z Opoczno Sport Team.

* * *
Ekipa kolarzy wróciła do domu w niedzielę o 5.00 rano a już o 10.00 Szymon z trenerem oraz młodszymi kolegami i koleżankami z LKK LUKS Sławno wyjechał na wyścig szosowy ?O Wielką Nagrodę Bełchatowa?. ? Starty w wyścigach szosowych traktujemy treningowo, a 170?kilometrowa trasa i ponad stu rywali z szosowych grup zawodowych to naprawdę trudne wyzwanie ? zaznaczył trener Przemysław Gierczak. Mimo ogromnego zmęczenia podróżą i sobotnim startem Szymon przyjechał na metę w zasadniczym peletonie.
W wyścigu młodziczek trzecie miejsce zajęła Emilia Jędrzejczyk. Wśród młodzików na miejscu siódmym finiszował Marcin Budziński a na dziesiątym jego brat Tomasz.
W najbliższych tygodniach nasi zawodnicy zamienią rowery górskie na szosowe i będą przygotowywać się do szosowych mistrzostw Polski, które zostaną rozegrane pod koniec czerwca w Jędrzejowie.

Szymon Białas na starcie wyścigu elity zaliczanego do światowego rankingu UCI

Marceli Bugusławski niespodziewanie zwyciężył w CzechachZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 23 (778) z dnia 8 Czerwca 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »