tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Lokalne sprawy na sesji

 
Gminny samorząd


Podczas wrześniowej sesji Rady Gminy i Miasta poruszono kilka tematów dotyczących m.in. dróg oraz drzewickiego cmentarza.
Planowana inwestycja na drodze powiatowej z Idzikowic do Brzuzy, o której pisaliśmy w ubiegłym tygodniu, nie była jedynym tematem dotyczącym infrastruktury drogowej. Uczestnicy obrad dyskutowali również o drogach administrowanych przez inne samorządy.
Składając sprawozdanie z działalności międzysesyjnej, burmistrz Janusz Reszelewski poinformował o szeregu spotkań z przedstawicielami władz województwa ? przewodniczącym Sejmiku Województwa Łódzkiego Markiem Mazurem, wicemarszałkiem Dariuszem Klimczakiem i członkiem zarządu Marcinem Bugajskim. Głównym motywem rozmów i korespondencji była przebudowa drogi wojewódzkiej nr 728 na odcinku od mostu w Drzewicy do Brzustowca. Jak wiadomo, projekt techniczny inwestycji jest gotowy, ale od kilku lat nie może doczekać się realizacji.
Niestety, nadal nie znamy nawet przybliżonego terminu wykonania zadania. Samorząd łódzki deklaruje, że w najbliższym czasie nie będzie rozpoczynał żadnych nowych inwestycji na drogach wojewódzkich. Powodem są niższe wpływy do budżetu województwa.
Drogi nr 728 dotyczyło też pytanie radnego Jana Michalskiego, którego interesowała kwestia usytuowania przystanku dla wysiadających na placu Wolności. Burmistrz wyjaśnił, że sprawę przejął opoczyński oddział Zarządu Dróg Wojewódzkich, z którym gmina będzie w stałym kontakcie.
Radny Włodzimierz Pomykała pytał o modernizację drogi powiatowej na ulicy Kilińskiego a radny Jerzy Walasik z Żardek o bieżące remonty na lokalnych odcinkach dróg gminnych.
Dużo czasu poświęcono drzewickiemu cmentarzowi administrowanemu przez parafię pw. św. Łukasza. Radny z Zakościela apelował do władz gminy, by podczas Wszystkich Świętych uniknąć handlu w bramie cmentarnej i na części drogi wokół cmentarza. Jak powiedział, żeby ludzie nie potykali się o kwiatki i znicze. Za sprawą radnej Krystyny Swęd została poruszona kwestia braku wody przy cmentarzu (w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej poinformowano nas, że dostęp do wody został odcięty na prośbę proboszcza). Podczas dyskusji mówiono o różnych propozycjach rozwiązania tego problemu, żeby tylko mieszkańcy odwiedzający groby swoich bliskich mieli możliwość korzystania z wody.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 41 (848) z dnia 11 Października 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »