tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Sport

 Kto spadnie, kto awansuje

 
OZPN informuje


Wydział Gier Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim przedstawia zasady awansów i spadków drużyn seniorów w sezonie 2013/2014. Określa je aneks do regulaminu rozgrywek Łódzkiego ZPN.

I. Klasa okręgowa seniorów
* Mistrz klasy okręgowej seniorów uzyskuje bezpośrednio awans do IV ligi.
* Do klasy A spadają minimum trzy drużyny, które zajmą w tabeli 14., 15. i 16. miejsce, tak aby po uzupełnieniu o mistrzów kl. A oraz zespoły zdegradowane z IV ligi, klasa okręgowa liczyła 14 zespołów w sezonie 2014/2015.
* Ilość drużyn opuszczających klasę okręgową może być powiększona o zespoły III ligi, które wycofają się przed rozgrywkami lub w trakcie sezonu oraz o zespoły zdegradowane z IV ligi.

II. Klasa A seniorów
* Drużyny klasy A, które zajmą w swych grupach pierwsze miejsca, uzyskają bezpośrednio awans do klasy okręgowej seniorów.
* Do klasy B spadają drużyny, które w końcowej tabeli rozgrywek klasy A zajmą 12. miejsca. Natomiast drużyny, które zajmą miejsca 11. w swoich grupach, rozegrają baraż o utrzymanie w klasie A (jeden mecz na neutralnym boisku, w przypadku nieparzystej liczby drużyn zdegradowanych z klasy okręgowej), tak aby po uzupełnieniu o mistrzów klasy B, jak również o zdegradowane drużyny z klasy okręgowej, klasa A grupy I i II liczyły po 12 zespołów w sezonie 2014/2015.
* Ilość drużyn opuszczających klasę A może być powiększona o zespoły IV ligi, które wycofają się przed rozgrywkami lub w trakcie sezonu.
* W kolejnym sezonie 2014/2015 będzie dokonany nowy podział terytorialny grup w klasie A.

III. Klasa B seniorów
* Drużyny klasy B, które zajmą w swych grupach pierwsze miejsca uzyskują awans do klasy A.
* Ilość drużyn w kolejnym sezonie 2014/2015 w klasie B uzależniona będzie od |iczby zgłoszonych zespołów, które następnie zostaną podzielone na grupy.
* W kolejnym sezonie 2014/2015 będzie dokonany nowy podział terytorialny grup w klasie B.
* Drużyny klasy B, które wycofają się z rozgrywek lub zostaną z nich wykluczone przez Wydział Gier, będą pozbawione prawa uczestnictwa w rozgrywkach w następnym sezonie 2014/2015.

IV. Jeżeli akces do rozgrywek zgłosi zespół, który wycofał się ze współzawodnictwa, po czym nie zgłaszał się przez dwa kolejne cykle, wówczas bez względu na to, z jakiej klasy się wycofał, rozgrywki rozpoczyna od najniższej klasy rozgrywkowej.

V. W przypadku, gdy z przysługującego awansu przed nowym sezonem zrezygnuje jakakolwiek drużyna, prawo awansu przysługuje zespołowi, który zajął kolejne miejsce w końcowej tabeli rozgrywek danej klasy oraz grupy rozgrywkowej.

VI. W sytuacji, gdy drużyna występująca w danej klasie rozgrywkowej utrzyma się w tej klasie, a przed rozpoczęciem rozgrywek nowego sezonu wycofa się z rozgrywek, wówczas zwolnione miejsce zajmie drużyna z najwyższego miejsca spadkowego minionego sezonu danej klasy rozgrywkowej.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 41 (848) z dnia 11 Października 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »