tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Krzysiek najlepszy

 

Krzysztof Wróblewski z Gimnazjum w Szadkowicach zwyciężył w drugiej edycji Powiatowego Konkursu Matematycznego organizowanego z inicjatywy TPD pod hasłem „Rusz głową”. W finale, zdobywając 32 na 40 możliwych punktów oraz jeden dodatkowy punkt za staranność wykonanych zadań, pokonał 14 uczniów z ośmiu gimnazjów z powiatu opoczyńskiego. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 20 kwietnia.
Konkurs przeprowadzono w dwóch etapach. W pierwszym, który odbył się 23 marca w poszczególnych szkołach, wzięło udział 150 uczniów z 15 gimnazjów z terenu powiatu. Młodzi matematycy rozwiązywali w nim test matematyczny oraz zadania otwarte. Dwie osoby z każdej placówki, które uzyskały najlepsze wyniki, zakwalifikowały się do finału powiatowego, który przeprowadzono 13 kwietnia w ZSP nr 1.
Etap finałowy przeprowadzono 13 kwietnia w ZSP nr 1. Wzięło w nim udział 14 uczniów z ośmiu gimnazjów z terenu powiatu. Rozwiązywali oni test składający się z dziesięciu zadań zamkniętych i sześciu otwartych. Zadania finałowe były już znacznie trudniejsze, dlatego na ich rozwiązanie było więcej czasu niż w pierwszym etapie konkursu. Gimnazjaliści mogli też korzystać z zestawu wzorów matematycznych oraz prostego kalkulatora.
Spośród wszystkich uczestników finałowego etapu konkursu czterech młodych matematyków zdobyło po 32 punkty. Komisja konkursowa zdecydowała jednak o przyznaniu jednego dodatkowego punktu za staranność i dokładność pracy Krzyśkowi Wróblewskiemu z Gimnazjum w Szadkowicach. Ten jeden punkt zdecydował o zajęciu przez niego pierwszego miejsca w konkursie. Drugie miejsce zajęli ex aequo: Paula Jaciubek z Gimnazjum nr 1, Kamila Karkowska z Gimnazjum w Żarnowie i Arkadiusz Żelazowski z Gimnazjum nr 3. Komisja konkursowa przyznała także cztery wyróżnienia. Otrzymali je Aleksandra Wiktorowicz z Gimnazjum w Prymusowej Woli, Aleksandra Surma z Gimnazjum nr 3, Aleksandra Tępińska z Gimnazjum nr 1 oraz Szymon Walasik z Gimnazjum w Drzewicy.
Wszyscy laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy i wyróżnieni nagrody rzeczowe. Słowa podziękowania organizatorzy skierowali również do opiekunów, którzy przygotowali młodzież do udziału w konkursie. Powiatowy Konkurs Matematyczny zorganizowano już po raz drugi z inicjatywy Zarządu Powiatowego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Jego założeniem jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych młodzieży. Patronat nad konkursem objął starosta opoczyński, a nad jego merytoryczną stroną czuwali nauczyciele matematyki z ZSP nr 1.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (667) z dnia 23 Kwietnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »