tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Jak statki na niebie

 
W sobotę, 13 marca odbyły się IX Otwarte Zawody Modeli Balonów organizowane przez MDK

Do zawodów zgłosiło się dwudziestu uczestników z Kielc, Tomaszowa Mazowieckiego, Opoczna i okolic. Reprezentowali oni trzy drużyny. Po powitaniu w MDK wszyscy pojechali na miejsce startów - tereny między Opocznem a Bukowcem Opoczyńskim.
Rywalizacja trwała cztery godziny. Nad jej prawidłowym przebiegiem czuwała komisja sędziowska w składzie: Stefan Piotrowski (sędzia główny), Grzegorz Poliszuk i Mirosław Wróbel.
Balon każdego zawodnika mógł wykonać dwa loty. Pomiar czasu lotu mierzony był od chwili wypuszczenia balonu do chwili jego zetknięcia z ziemią, zawiśnięcia na przeszkodzie lub zniknięcia z pola widzenia.
Zgodnie z regulaminem zawodów, do punktacji indywidualnej liczona była lepsza próba, natomiast o punktacji zespołowej decydowała suma punktów zdobytych przez dwóch najlepszych zawodników z drużyny w klasie standard i otwartej. W klasie standard balony zbudowane były z bibułki gładkiej prasowanej i miały pojemność do jednego metra sześciennego. Z kolei w klasie otwartej z dowolnego materiału o pojemności powyżej jednego metra sześciennego.
Po zakończeniu startów młodzież wróciła do MDK, gdzie zorganizowano słodki poczęstunek a komisja sędziowska podliczyła punkty i ogłosiła wyniki.
W klasie standard pierwsze miejsce zajęła Gabriela Bryk. Na drugiej pozycji uplasowała się Anna Siewierz. Trzeci był Jakub Korzeniowski a czwarty Maksymilian Bryk.
W kategorii open zwyciężyła Monika Kurowska. Drugie miejsce wywalczyła Magdalena Wawrzycka. Trzecią lokatę zajął Bartłomiej Kurowski a czwartą Jakub Polak.
W klasyfikacji zespołów wygrała drużyna KSM Kielce przed MDK Opoczno i SPK Wodnik Tomaszów Maz.
Podczas uroczystego podsumowania zawodów najlepsi otrzymali puchary i nagrody rzeczowe.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (662) z dnia 19 Marca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »