tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Druhowie ze Strzyżowa najlepsi

 
Strażacki turniej halowej piłki nożnej w DrzewicyNajlepsza drużyna i organizatorzy turnieju


W niedzielę, 21 lutego w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Drzewicy rozegrano drugi turniej halowej piłki nożnej drużyn OSP o puchar burmistrza gminy i miasta Drzewica. Organizatorem zawodów był Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP.
Do rywalizacji przystąpiło osiem zespołów reprezentujących swoje macierzyste jednostki. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. W pierwszej znalazły się Jelnia, Strzyżów, Krzczonów i Brzustowiec, w drugiej Dąbrówka, Zakościele, Drzewica i Żardki. Grano systemem każdy z każdym. Dwie najlepsze ekipy z każdej grupy uzyskiwały awans do fazy pucharowej.
Z pierwszej grupy awans do półfinałów uzyskały reprezentacje jednostek ze Strzyżowa i Krzczonowa. W drugiej najlepsze okazały się OSP w Zakościelu i Drzewicy.
W meczach półfinałowych Drzewica wygrała z Krzczonowem a Strzyżów z Zakościelem. Trzecie miejsce zajęła ostatecznie drużyna z Krzczonowa, która wyraźnie pokonała Zakościele. Bardzo wyrównany mecz finałowy zakończył się jednobramkową wygraną reprezentacji Strzyżowa. Gola na wagę zwycięstwa w turnieju pięknym strzałem zdobył Adrian Grzybek. W meczu wystąpiło wielu zawodników Gerlacha Drzewica, którzy należą do OSP.

Wyniki

Półfinały
OSP Drzewica - OSP Krzczonów 3:2
Bramki dla Drzewicy zdobyli: Jakub Gulej 2 i Arkadiusz Bogucki; dla Krzczonowa gole uzyskali Bartosz Kowalski i Dawid Wiktorowicz.
OSP Strzyżów - OSP Zakościele 1:0
Bramkę zdobył Kamil Barul.

Mecz o 3. miejsce
OSP Krzczonów - OSP Zakościele 4:0
Gole strzelili: Bartosz Kowalski 2, Tomasz Stępień, Marcin Sobolewski.

Finał
OSP Drzewica - OSP Strzyżów 0:1
Bramkę zdobył Adrian Grzybek.
Zwycięska drużyna z OSP w Strzyżowie grała w składzie: Łukasz Tąder, Marek Maicki, Marcin Maicki, Sylwester Maicki, Marcin Składowski, Kamil Barul, Kamil Wrzosek, Adrian Grzybek i Marek Pomykała.
Najlepsze drużyny otrzymały puchary a wszystkie piłki. Trofea i nagrody wręczył druhom burmistrz Janusz Reszelewski - prezes Zarządu Miejsko-Gminnego ZOSP RP. Statuetkę dla najlepszego strzelca turnieju otrzymał Marcin Składowski ze Strzyżowa, który zdobył sześć bramek.
Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali: gminny komendant ochrony przeciwpożarowej Marian Kłobucki, naczelnik OSP w Zakościelu Jan Gmaj i naczelnik OSP w Krzczonowie Zbigniew Papis. Sędziował Grzegorz Jamka.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 8 (659) z dnia 26 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »