tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Finanse

 Dotacje w kulturze

 
Województwo łódzkie dofinansuje zadania z zakresu kultury i dziedzictwa narodowego

Zarząd Województwa Łódzkiego zdecydował, które organizacje otrzymają wsparcie finansowe na organizację imprez kulturalnych. W tej grupie znalazły się dwa stowarzyszenia z naszego regionu.
W połowie stycznia Zarząd Województwa Łódzkiego ogłosił otwarty konkurs ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych województwa łódzkiego z zakresu kultury i ochrony dziedzictwa narodowego w 2010 roku. Po rozpatrzeniu złożonych wniosków przez Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego oraz komisję konkursową Zarząd Województwa Łódzkiego rozdysponował wśród 25 organizacji 600 tys. zł. Środki te zostaną przeznaczone na organizację imprez mających istotne znaczenie dla polskiej i regionalnej kultury i sztuki, w tym imprez związanych z obchodami Roku Chopinowskiego, oraz ich promocji. Dotacje pokryją nawet do 90% kosztów ich organizacji.
Wśród dofinansowanych organizacji znalazły się dwa stowarzyszenia z opoczyńskiego. Listę dotowanych podmiotów otwiera Stowarzyszenie Ułanów im. Oddziału Wydzielonego Wojska Polskiego mjra Hubala z Poświętnego. Na przygotowanie obchodów 70. rocznicy śmierci mjra Henryka Dobrzańskiego otrzymało ono 35 tys. zł. Środki w ramach konkursu - 20 tys. zł - przyznano również Stowarzyszeniu Rozwoju Wsi Dzielna, które zorganizuje Opoczyński Rok Tadeusza Sygietyńskiego.
Zadania będą realizowane w 2010 roku, zgodnie z programem współpracy województwa łódzkiego z organizacjami pozarządowymi oraz ze strategią rozwoju województwa łódzkiego.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 12 (663) z dnia 26 Marca 2010r.
W dziale Finanse dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »