tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ pracownika z doświadczeniem do montażu ...
czytaj dalej »

Sprzedam drewno opałowe i kominkowe 511 542 ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Żarnów

 II Żarnowski Spływ Kajakowy

 

Niepokojąco czarne chmury powitały w sobotę, 25 czerwca 36 członków i sympatyków oddziału PTTK w Żarnowie, w tym trzyosobową delegację koła PTTK z Ukrainy, żądnych przeżycia niecodziennych wrażeń w kontakcie, z uznawaną za jedną z najpiękniejszych rzek w Polsce - Pilicą.
Spływ kajakowy rozpoczął się w Łęgu Ręczyńskim z miejscowej przystani. Na szczęście wypogodziło się i tylko czasem siąpił drobny ciepły deszczyk, delikatnie pluszcząc po powierzchni wody. Po krótkiej odprawie rozpoczęto wodowanie 20 kajaków. Wśród płynących niewiele było osób mających częsty kontakt z rzeką, rzeką niecierpliwą, żywo meandrującą, pełną zagadkowych głębi i wirów ale też i płycizn, które pozwalały przejść środkiem nurtu mocząc nogi zaledwie do kostek.
Podczas spływu odbyły się dwie przerwy w celu nabrania sił i podzielenia się dotychczasowymi wrażeniami. Pierwsza wypadła w Trzech Morgach, miejscowości słynącej z malowniczego, wiszącego mostu. Dalsza podróż kajakami przebiegała na trasie Trzy Morgi - Biała, gdzie na małej piaszczystej plaży turyści posilili się i osuszyli zachlapane wodą odzienie. Niestety nie obyło się też bez całkowitego zamoczenia. Na szczęście udało się uratować zrobione wcześniej fotografie?
Uczestników spływu zafascynowała mijana przyroda i piękno samej rzeki. Podczas podróży kajakami, towarzyszył grupie biały łabędź. Po drodze można było spotkać również inne ptactwo wodne i leśne.
Dużą atrakcją było przepłynięcie pod mostem w Sulejowie, gdzie zakończyła się trasa spływu (26 km). Większość osób zakwaterowała się w domkach kempingowych, część po obiadokolacji powróciła do domów.
Następnego dnia po śniadaniu odbył się konkurs krajoznawczy w formie testu ?Co wiesz o Pilicy??. Przystąpiło do niego 12 osób, z czego miejsca punktowane przypadły czterem osobom. Trzy równorzędne pierwsze miejsca uzyskały: Renata Wijata z Opoczna, Czesława Świderska z Radomska i Cezariusz Szulc z Opoczna. Drugie miejsce przyznano Andrzejowi Wijacie z Opoczna.
Organizatorzy II Spływu Kajakowego Pilicą mają nadzieję, że uroda rzeki, jej tajemnicze fascynujące piękno na długo pozostanie w pamięci członków i sympatyków żarnowskiego PTTK, każąc im wrócić tu jeszcze raz.


Grażyna Szafińska   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 27 (730) z dnia 8 Lipca 2011r.
W dziale Żarnów dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »