tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

  Dbają o rzekę

 
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych po raz kolejny wysprzątali brzegi DrzewiczkiŚmieci było trochę mniej niż w ubiegłym rokuAkcje porządkowania rzeki odbywają się regularnie dwa razy w roku ? przed sezonem wakacyjnym wiosną oraz jesienią. Pierwsza tegoroczna została zorganizowana w czwartek, 26 maja. Wzięło w niej udział dwunastu uczniów, którymi opiekowali się nauczyciele Andrzej Król, główny pomysłodawca przedsięwzięcia, oraz Piotr Podogrocki.
Kajakarze z ZSP wsiedli do łodzi, które jak zawsze nieodpłatnie udostępnił Zbigniew Tyka, i z wysokości stacji benzynowej Bliska ruszyli w dół rzeki. Co cieszy, śmieci było trochę mniej niż zwykle, ale i tak mieli co robić. Najwięcej nieczystości zebrali na miejskim odcinku Drzewiczki. Po kilku godzinach wiosłowania i porządkowania dotarli do ostatniego punktu wyprawy ? mostu w Nieznamierowicach.
Efektem wspólnej pracy okazało się dwudzieścia stulitrowych worków ze śmieciami. W uzgodnieniu z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej odpady zostały wywiezione na gminne wysypisko w Domasznie.
Po zakończeniu spływu młodzież ze smakiem zjadła upieczone na ognisku kiełbaski i z poczuciem dobrze wykonanego zadania wróciła do Drzewicy.
Kajakarska brać z ZSP zapowiada, że kolejna edycja sprzątania rzeki odbędzie się na początku nowego roku szkolnego.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 23 (726) z dnia 10 Czerwca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »