tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Żarnów

 Jesienne wędrowanie po ziemi żarnowskiej

 
W ramach projektu „Muzyka i poezja na romańskim szlaku” 20 listopada odbyła się impreza turystyczno–kulturalna pod nazwą „Złota jesień w stajni artystycznej Marcinków”. Współorganizatorami byli stajnia artystyczna Marcinków i Oddział PTTK w Żarnowie

Impreza rozpoczęła się od przejścia pieszego z Żarnowa przez Myślibórz do stajni Marcinków, gdzie czekała na turystów właścicielka Marzena Michałowska–Kowalik ubrana w tradycyjny strój kobiety arabskiej oraz jej pracownik w roli emira arabskiego. Towarzyszył im piękny koń z tej stadniny.
Uczestnicy z zainteresowaniem wysłuchali pogadanki o koniach i ich hodowli w Polsce, a następnie dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Żarnowie wystąpiły z krótkim programem artystycznym. Zaprezentowały się Karolina Kania, Aleksandra Szczepocka i Dominika Karpińska, przedstawiając teksty krasomówcze i poezję Marii Konopnickiej. Chór zaśpiewał dwie piosenki, a później nastąpiła część konsumpcyjna – pieczenie kiełbasek przy ognisku i towarzyskie rozmowy. Wszyscy uczestnicy rajdu otrzymali pamiątkowe odznaki, były też okolicznościowe pieczątki. Przy ognisku zostały wręczone dwie brązowe odznaki turystyki pieszej Joannie Salamadze i Paulinie Wójcik.
Drugim etapem wędrówki było przejście do Żarnowa, gdzie zakończył się rajd. W imprezie wzięło udział ogółem 86 osób, w tym drużyny ze szkół podstawowych w Aleksandrowie, Miedznej Drewnianej, Skotnikach i Żarnowie, gimnazja z Białaczowa i Żarnowa oraz grupa z Klubu Aktywnego Seniora w Żarnowie.
W odczuciu zarówno organizatorów jak i uczestników była to ciekawa forma spędzenia wolnego czasu w zgodzie z naturą, z elementami edukacyjnymi i walorami kulturowymi.


Włodzimierz Szafiński   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 47 (698) z dnia 26 Listopada 2010r.
W dziale Żarnów dostępne są również artykuły:

  Pokaż pełny spis treści
   
  Kontakt z TOP
  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
  oglotop@pajpress.pl

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
  tel: 44 754 41 51

  Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
  tel: 44 754 21 21
  top@pajpress.pl
  Artykuły
  Informator
  Warto wiedzieć
  Twój TOP
  TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
  Zarejestruj konto »