tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Żagielfinanse oferuje:
Pożyczki BANKOWE ...
czytaj dalej »

UROLOG Dr N. Med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Żarnów

 Dzień Sołtysa w Żarnowie

 

11 marca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Żarnowie odbyły się obchody Dnia Sołtysa. Inicjatorkami tego spotkania były Ewa Borończyk - kierowniczka Gminnej Biblioteki i Agnieszka Róg - nauczycielka Gimnazjum w Żarnowie.
Uroczystość rozpoczęła wójt Maria Morawska witając zaproszonych gości. Ewa Borończyk zapoznała wszystkich z programem tego spotkania a na dobry początek goście wysłuchali multimedialnego monologu na temat Dnia Kobiet wygłoszonego przez honorowego sołtysa III RP, znanego w całej Polsce sołtysa Kierdziołka z Chlapkowic, który zawsze zaczyna swoje filozofowanie od filozficznej uwagi „Cie choroba…”. Następnie uczniowie Gimnazjum w Żarnowie Karolina Kupis, Izabela Sikora, Aleksandra Tracz oraz Rafał Bielecki i Arkadiusz Lenart zaprezentowali swój talent aktorski w satyrycznym przedstawieniu pt. „One trzy, czyli historia pewnego girlsbandu”. Potem uczniowie zaprosili gości na krótki maraton dowcipów o sołtysach a każdy sołtys otrzymał z rąk gimnazjalistów dyplom Super Sołtysa 2010.
Na zakończenie spotkania odbył się pokaz multimedialny podsumowujący rok 2009 w PTTK, który był Rokiem Dzieci i Młodzieży. Słowo wstępne wygłosił prezes Oddziału PTTK w Żarnowie Włodzimierz Szafiński, który opowiedział krótko o swej działalności i jednocześnie zapraszał sołtysów do współpracy z tą organizacją. Prezentacja została przygotowana i przedstawiona przez członka Zarządu Oddziału PTTK w Żarnowie panią Tatianę Kosylak. Dużą niespodzianką był pokaz nigdzie dotąd niepublikowanych zdjęć Żarnowa i okolic zrobionych podczas lotu motolotnią co zrobiło na gościach ogromne wrażenie. Spotkanie odbyło się w miłej i przyjaznej atmosferze co skłania organizatorów do przygotowania kolejnych tego typu imprez.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (662) z dnia 19 Marca 2010r.
W dziale Żarnów dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »