tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

PRZYJMĘ pracownika przy pracach konserwacyjnych ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 Zwyciężył Eko Zenek

 
PGK wspólnie z Urzędem Miejskim zorganizowało konkurs plastyczny na wykonanie „EKO–superbohatera”. Jego rozstrzygnięcie odbyło się podczas Dni Opoczna

Przedmiotem konkursu było wykonanie „EKO–superbohatera”, czyli przestrzennej formy plastycznej stworzonej z dowolnych z surowców wtórnych. W konkursie mogły brać udział przedszkolaki a także dzieci i młodzież ze szkół gminy Opoczno.
Na konkurs napłynęły 32 prace. Ich oceną zajęła się komisja w składzie: przewodnicząca Jadwiga Figura, członkowie Mariola Klimek, Magdalena Kochanowska–Mastalerz i Stanisław Miązek. Jury wybrało cztery najlepsze prace.
W kategorii przedszkoli najwyżej oceniono pracę Oliwera Rogulskiego z Przedszkola nr 2. W grupie szkół podstawowych nagrodzono dwie prace. Jedną wykonali Aleksandra Ksyta, Maja Wijata i Jakub Szociński z ZSS nr 3, natomiast drugą Wojciech Jurek z ZSS nr 1. I wreszcie w kategorii gimnazjalnej wygrała praca Adriany Białas z Zespołu Szkół w Ogonowicach.
Autorzy najlepszych prac otrzymali nagrody rzeczowe – głównie cyfrowe aparaty fotograficzne. Kamerami cyfrowymi nagrodzone zostały także placówki oświatowe, do których uczęszczają.
Cztery nagrodzone prace brały udział w plebiscycie na „Eko–superbohatera”. Mieszkańcy mogli wybierać najlepszą pracę podczas obchodów Dni Opoczna. Głosowali na specjalnych kuponach dostępnych na stoisku PGK a wcześnej m.in. drukowanych w „Tygodniku Opoczyńskim”. Łącznie oddali 732 głosy.
Decyzją mieszkańców „Eko–superbohaterem” została maskotka o nazwie Eko Zenek, którą wykonał Wojciech Jurek. Praca bardzo się podobała, oddano na nią 452 głosy. Uczeń ZSS nr 1 otrzymał w nagrodę wieżę hi–fi.
Dodajmy, że odwiedzający stoisko PGK mogli liczyć na torby ekologiczne. W sumie rozdano 3 tys. toreb, które rozeszły się jak ciepłe bułeczki.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 26 (677) z dnia 2 Lipca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »