tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Zwycięstwo dziewcząt z Drzewicy

 
W mistrzostwach powiatu w piłce nożnej dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych emocji nie brakowałoMistrzowska drużyna ZSP w Drzewicy z opiekunami


W poniedziałek, 19 kwietnia na orliku w Drzewicy rozegrano ostatnie w tym roku szkolnym zawody sportowe szkół ponadgimnazjalnych wliczane do klasyfikacji licealiady. Były to mistrzostwa powiatu w piłce nożnej dziewcząt. Podobnie jak w ubiegłym roku zawody zorganizował Zespół Szkół Ponadgimnazjanych w Drzewicy, a dokładnie nauczyciele wf. Grzegorz Januszewski i Piotr Podogrocki.
Do turnieju zgłosiło się pięć drużyn reprezentujących: ZSPryw., ZSO, ZSP nr 1, ZSS nr 1 oraz drzewicki ZSP. Zawody przeprowadzono systemem każdy z każdym, mecze trwały dwa razy po siedem minut. O kolejności decydowała ilość zdobytych punktów, bezpośredni pojedynek lub lepszy stosunek punktów.
Spotkania stały na dobrym poziomie. Ducha walki i przepięknych strzałów mógł pozazdrość dziewczętom nie jeden mężczyzna. Śmiało można stwierdzić, że losy zwycięstwa ważyły się do samego końca pomiędzy drużynami „Prywatnej”, ZSO i Drzewicy. Z tej konfrontacji najlepiej wyszły dziewczęta z Drzewicy, ponieważ w bezpośrednim pojedynku pokonały ekipę Żeromskiego, która z kolei wygrała z „Prywatną”. „Prywatna” natomiast pokonała Drzewicę, lecz w meczu z ZSS nr 1 był remis, który pozbawił ją zwycięstwa.
To, że o pierwsze miejsce walczyły trzy drużyny nie świadczy, że pozostałe dwie były gorsze – po prostu miały mniej szczęścia.

Klasyfikacja końcowa
1. Drzewica 9 6:5
2. ZSO 9 10:3
3. ZSPryw. 7 5:1
4. ZSP nr 1 3 2:7
5. ZSS nr 1 1 0:7

Skład zwycięskiej drużyny z Drzewicy: Patrycja Dworak, Agnieszka Kucharczyk, Katarzyna Szczepanik, Anna Kowalska, Katarzyna Nowak, Ewelina Pogorzała, Monika Płóciennik, Marika Milczarek, Agnieszka Gałecka, Magdalena Przytuła, Anna Gałązka, Marta Matuszczak. Opiekun Piotr Podogrocki.

* * *
Triumf „Żeroma”

Po zawodach w Drzewicy poznaliśmy ostateczną klasyfikację tegorocznej licealiady. Pierwsze miejsce z dość dużą przewagą nad innymi placówkami zajął Zespół Szkół Ogólnokształcących. Drugie miejsce wywalczył Zespół Szkół Prywatnych, trzecie Zespół Szkół Ponadgimnajalnych nr 1.

Ogólna klasyfikacji
Licealiady 2009/2010:
1. ZSO – 410 pkt
2. ZSPryw. – 335 pkt
3. ZSP nr 1 – 266 pkt
4. ZSP Drzewica – 225 pkt
5. ZSS nr 1 – 160 pkt
6. ZSR Mroczków – 42 pkt
7. ZSZ Żarnów – 37 pkt
8. ZSS Prymusowa Wola – 2 pkt

Na zakończenie można dodać, że Żeromski doskonale odrobił pracę domową, przestudiował wszystkie za i przeciw, dzięki czemu powraca na fotel lidera, który stracił w ubiegłym roku na rzecz ZSPryw. Wygrana ZSO nie stanowi o tym, że inne placówki są gorsze. Rywalizacja na poziomie szkół ponadgimnazjalnych stoi na coraz wyższym poziomie, dlatego każde zwycięstwo w zawodach cieszy młodzież i nauczycieli.
Nowa punktacja wprowadzona w tym roku szkolnym jest bardziej obiektywna i daje większe szanse wszystkim drużynom na dobre miejsce w ogólnej klasyfikacji. O zwycięstwo trzeba walczyć do samego końca.
Koordynator sportu szkół ponadgimnazjalnych nauczyciel ZSO Dariusz Lewandowski serdecznie dziękuje wszystkim nauczycielom wychowania fizycznego za wspaniałą atmosferę i pomoc przy organizowaniu zawodów wchodzących w skład licealiady, a młodzieży osiągania coraz lepszych wyników w różnych dyscyplinach sportu.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (667) z dnia 23 Kwietnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »