Zwycięstwo Marysi

Vacansoleil Grand Prix MTB 2010

Marysia Ziółkowska na najwyższym miejscu podium

11 września w Białymstoku odbyła się czwarta edycja tegorocznego Vacansoleil Grand Prix MTB. Klub ze Sławna reprezentowała silna ekipa złożona z najlepszych zawodników.
Tradycyjnie jako pierwsi na trasę wyruszyli kolarze najmłodszych kategorii. Z LUKS Sławno najlepiej spisał się Marceli Bogusławski, który po pasjonującej walce na trasie musiał zadowolić się czwartym miejscem, ponieważ rywale okazali się sprytniejsi na finiszu. Na miejscu jedenastym wyścig ukończył Kamil Wróbel, a czternasty był Michał Kalinowski. Z powodu kontuzji w Białymstoku nie wystartowały Justyna Mieszczankowska i Agata Ziółkowska.
Jedyne zwycięstwo dla Sławna odniosła juniorka młodsza Maria Ziółkowska godnie zastępując Paulinę Rybińską, która prawdopodobnie zakończy przygodę z rowerem. Miejsce trzecie w kategorii juniorek wywalczyła Marta Turoboś. Tym razem musiała uznać wyższość jedynie dwóch zawodniczek z Ukrainy.
W rywalizacji juniorów młodszych Maksymilian Jędrzejczyk zajął piate miejsce a Mateusz Laszczyk był dwunasty. W wyścigu juniorów na miejscu siódmym rywalizację zakończył Szymon Białas.
Miejsca kolarzy LKK LUKS Sławno w klasyfikacji generalnej:
Młodzicy: 4. Marceli Bogusławski – 67 pkt, 12. Kamil Wróbel – 19 pkt, 21. Michał Kalinowski – 9 pkt
Młodziczki: 4. Justyna Mieszczankowska – 22 pkt, 5. Agata Ziółkowska – 18 pkt
Juniorki młodsze: 4. Maria Ziółkowska – 49 pkt, 7. Paulina Rybińska – 44 pkt
Juniorzy młodsi: 5. Maksymilian Jędrzejczyk – 31 pkt, 11. Mateusz Laszczyk – 19 pkt
Juniorki: 1. Marta Turoboś – 43 pkt
Junior: 7. Szymon Białas – 22 pkt
Elita kobiet: 8. Agnieszka Rek – 23 pkt
W sobotę, 18 września w Szczawnie Zdroju zostanie rozegrana ostatnia, piąta seria Grand Prix.

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 37 (688) z dnia 17 Września 2010r.