tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ pracownika do szlifowania elementów ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Sport

 Zwycięstwo Marcelego, pech Marty

 
Plus Grand Prix MTB Jelenia Góra


W sobotę, 4 czerwca ekipa Ludowego Klubu Kolarskiego LUKS Sławno wyjechała do Jeleniej Góry na drugą edycję Plus Grand Prix MTB 2011.
Rywalizację w niedzielne przedpołudnie rozpoczęli młodzicy. W koszulce lidera po zwycięstwie w Nałęczowie jechał Marceli Bogusławski. Zaatakował od samego startu i sukcesywnie powiększał przewagę nad rywalami. Po wjechaniu na finałową rundę jego przewaga sięgała niemal minuty. Niestety, na jednym z krawężników ?Pasikonik? uszkodzil tylne koło i złapał gumę. Jadąc na kapciu został doścignięty przez swojego najgroźniejszego rywala Patryka Muśko z Białegostoku. Na szczęście nasze dziewczyny, które obstawiały boks techniczny, znakomicie poradziły sobie ze zmianą koła i Marceli ruszył w pogoń za prowadzącym. Trzeba zaznaczyć, że bez tylnego hamulca, ponieważ koło, jakie dostał w boksie, miało szerszą obręcz i nie dało się zapiąć szczęk. Na ostatni 200?metrowy podjazd zawodnicy wpadli niemal razem, ale to Bogusławski okazał się decydowanie silniejszy i zwyciężył. Wygrał tym samym klasyfikację generalną z kompletem punktów.
Równie dobrze spisał się Tomasz Budziński, który finiszował jako dziesiąty i w klasyfikacji generalnej uplasowal się na ósmym miejscu. Biorąc pod uwagę fakt, iż ?Budzik? jest o rok młodszy i ma znacznie krótszy staż kolarski, jego miejsce jest naprawdę rewelacyjne. Bardzo dobrze zaprezentowała się również Emilia Jędrzejczyk, finiszując w młodziczkach jako siódma. W klasyfikacji generalnej zajęła piąte miejsce.
Niestety, w Jeleniej Górze zabrakło naszych juniorów młodszych, którzy nie zmieścili się w składzie. Z kolei w wyścigu juniorów rewelacyjnie pojechał Szymon Białas, meldując się na szóstym miejscu (był 3. wśród Polaków). W klasyfikacji generalnej zajął czwartą pozycję. Ustąpił jedynie kolarzom z grup zawodowych.
Pech dopadł Maksymiliana Jędrzejczyka, który na jednym ze zjazdów złapał kapcia i znaczną część rundy musiał pokonać biegnąc. Ostatecznie zmagania zakończył na dziewiętnastym miejscu. Słabiej radził sobie z bardzo trudną technicznie trasą Mateusz Laszczyk, który finiszował jako dwudziesty dziewiąty.
Pech nie ominął również Marty Turoboś. Prowadząc w wyścigu juniorek, podobnie jak Marceli i Maks złapała gumę i po zmianie koła traciła do prowadzących ponad 5 minut. Bardzo dobrze w międzynarodowej stawce jechała Maria Ziółkowska, finiszując jako ósma. Po fantastycznej jeździe na piątą pozycję wskoczyła Marta, która straciła do zwyciężczyni Moniki Żur nieco ponad 4 minuty. W klasyfikacji generalnej Marta był czwarta a Marysia siódma.
? Wyniki z Jeleniej Góry oraz rosnąca forma bardzo nas cieszy przed zbliżającymi się mistrzostwami Polski w Kielcach ? ocenił trener Przemysław Gierczak. W najbliższy weekend juniorzy wystartują w Pucharze Czech, natomiast młodsza część ekipy pojedzie na Euroregion Silesia MTB Cup do Wodzisławia Śląskiego.

Marceli Bogusławski mknie po kolejne zwycięstwo


Marta Turoboś pokonuje stromy zjazd


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 23 (726) z dnia 10 Czerwca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »