tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Zwycięstwa ZSO i ZSP nr 1

 
19 stycznia w Zespole Szkół Prywatnych odbyły się mistrzostwa powiatu szkół ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym, wchodzące w cykl Licealiady 2011/2012


Do zawodów przystąpiły cztery drużyny dziewcząt: ZSO, ZSZ w Żarnowie, ZSP nr 1, ZSS nr 1 oraz sześć zespołów chłopców: ZSR w Mroczkowie Gościnnym, ZSP nr 1, ZSS nr 1, ZSPryw., ZSO i ZSZ w Żarnowie.
Rywalizacja dziewcząt przebiegała systemem każdy z każdym. Najlepiej zaprezentowały się uczennice ZSO: Magdalena Nowak, Anna Bubel i Aneta Stępień, które wygrały wszystkie mecze i zajęły pierwsze miejsce. Opiekę nad drużyną sprawowały Edyta Świderska i Izabela Jaciubek.
Drugie miejsce, po jedynej porażce z triumfatorkami zawodów, wywalczyły dziewczęta z ?ekonomika?: Małgorzata Wujek, Renata Dębowska i Anna Lis. Opiekunką drużyny była Jolanta Pawlak.
Na najniższym stopniu podium uplasowały się dziewczęta z Samorządowego LO: Marta Madej, Agata Natkańska i Adrianna Kałużyńska. Opiekunem zespołu był Artur Wojtal. Tenisistki z ZSS nr 1 odniosły jedno zwycięstwo z drużyną Żarnowa, występującą w składzie: Barbara Łakomska, Paulina Laska i Dorota Mijas. Opiekunem ekipy był Zbigniew Romańczuk.

* * *
Chłopcy rozgrywali turniej w dwóch grupach. Zdobywcy miejsca pierwszego i drugiego mieli zapewniony udział w półfinałach. Ostatnie drużyny żegnały się z turniejem.
W finale zmierzyli się zwycięzcy półfinałów ? ZSR w Mroczkowie Gościnnym w składzie: Michał Jędrasik, Konrad Wójcik i Krzysztof Róg (opiekun Damian Pietrasik) oraz ZSP nr 1 w składzie: Kamil Stępień, Mateusz Szymański i Maciej Farys (opiekun Robert Szulc). Mecz był wyrównany, jednak więcej sił i spokoju zachowali zawodnicy ?ekonomika? i to oni zostali mistrzami powiatu.
W meczu o miejsce trzecie drużyna ZSO: Łukasz Nowak, Przemysław Duda i Łukasz Grzybowski pokonała reprezentantów SLO: Macieja Wilka, Jakuba Bodnara i Jakuba Gorzelę. Piąte miejsce zajął ZSPryw., szóste ZSZ w Żarnowie.
Drużyny z podium otrzymały puchary i dyplomy, pozostałe ekipy dyplomy. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali nauczyciele z ZSPryw.: Cezary Kądziela, Beata Niemczyk i Marcin Wojtunik.
Zdobywcy dwóch pierwszych miejsc w kategorii dziewcząt i chłopców będą reprezentować powiat w zawodach rejonowych, które zostaną rozegrane 26 stycznia w hali ZSO.

Najlepsze drużyny dziewcząt
Czołojwe zespoły chłopców z opiekunami i organizatorami mistrzostw


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 4 (759) z dnia 27 Stycznia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »