tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Zręczne panie za kierownicą

 
Z okazji Dnia Kobiet Automobilklub Tomaszowski zorganizował Konkurs Zręczności Kierowców dla pań. Impreza o tytuł Królowej Kierownicy odbyła się 7 marca na placu targowym przy ul. Szewskiej w Opocznie

Kobiety mogą udowodnić niektórym mężczyznom, że za kierownicą radzą sobie równie dobrze i nie są wcale płcią słabszą. Do rywalizacji przystąpiło dziewięć zawodniczek. Przejazd składał się z dwóch okrążeń, o końcowym wyniku decydował łączny czas.
Pierwsza runda pokazała, że poziom jest wysoki a rywalizacja zacięta. O miejscach decydowały często ułamki sekund. Najszybciej trasę pokonała Paulina Szymczak w citroenie saxo i trzeba przyznać, że uczyniła to niezwykle efektownie. Niecałą sekundę wolniej przyjechała Justyna Biazik (fiat seicento).
Druga runda wyłoniła zwycięską trójkę. Szymczak pojechała szybko i agresywnie, jednak nie ustrzegła się błędów i zaliczyła aż 10 karnych sekund za potrącenia pachołków. Tym samym spadła na piątą pozycję. Biazik z kolei poprawiła swój czas i wykorzystała potknięcie rywalki zajmując pierwsze miejsce. Na drugiej pozycji uplasowała się Agniszka Starus (daewoo espero) z łącznym czasem prawie o 4 sekundy gorszym. Trzecie miejsce padło łupem Jagody Ziemnickiej siedzącej za kółkiem opla astry.
Klasyfikacja końcowa: 1. Justyna Biazik (fiat seicento), 2. Agnieszka Starus (daewoo espero), 3. Jagoda Ziemnicka (ppel), 4. Maria Świątek (opel), 5. Paulina Szymczak (citroen), 6. Ewa Nadulska (seat), 7. Magdalena Goździk (seat), 8. Joanna Olczak (mazda), 9. Katarzyna Lewińska (volvo).
Na zwyciężczynię czekała nagroda specjalna - talon na 150 zł, do wykorzystania w sklepie odzieżowym Margo oraz puchar ufundowany przez Centrum Motoryzacyjne Gumax.
Na koniec wszystkie biorące udział w wyścigu panie mogły pokonać całą trasę jeszcze raz, tym razem jednak w mocniejszych maszynach i u boku kierowców Automobilklubu Tomaszowskiego.
Po zmaganiach kobiet przyszła pora na panów. Tradycyjnie rywalizowano w trzech grupach pojemnościowych plus klasa sport. Niespodzianek nie było. W klasyfikacji generalnej zwyciężył Michał Smejda (mazda 323), przed Dawidem Goździkiem (mitsubishi) i Danielem Nowakiem (audi).


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 10 (661) z dnia 12 Marca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »