tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Zostanie w pamięci

 
21 października, w Szkole Podstawowej nr 1 im. Kornela Makuszyńskiego miała miejsce podniosła uroczystość. Tego dnia stu trzech uczniów złożyło pierwsze w swoim życiu ślubowanie na sztandar szkoły

W symbolicznej chwili przyjęcia w poczet uczniów pierwszakom towarzyszyli zaproszeni goście. Nad przebiegiem ślubowania czuwały nauczycielki klas pierwszych: Anna Król, Dorota Głowacka, Agnieszka Rożenek, Jagoda Kochanowska i Marzena Urazińska.
Uroczystość pasowania na uczniów została na stałe włączona do kalendarza uroczystości szkolnych. Zgodnie z tradycją dyrektor szkoły Zbigniew Sobolewski powitał wszystkich przybyłych na uroczystość, szczególnie ciepłe słowa kierując do najmłodszych uczniów. Burmistrz Macierzyński życzył pierwszakom, by osiągali jak najlepsze wyniki w nauce, by zdobywanie wiedzy było dla nich przyjemnością, a lata szkoły i nauki wspominali zawsze bardzo miło. Ślubowanie przyjął oraz symbolicznego pasowania dokonał dyrektor szkoły Zbigniew Sobolewski. Uczniowie przyrzekali, że wytrwają w szkolnych obowiązkach, zobowiązali się być pilnymi w nauce, wzorowymi w zachowaniu i godnie reprezentować dobre imię szkoły. Nauką i zachowaniem sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Pierwszaki zachwyciły wszystkich żywiołowym programem artystycznym, niczym z programu „You can dance”. Flesze aparatów błyskały, gdy maluchy wirowały na scenie w rytmach szalonego kankana, orientalnego tańca Dżyngis–chana, podniosłego poloneza i dostojnego tańca łabędzi z baletu Piotra Czajkowskiego. Nie zabrakło nawet dętej orkiestry i zabawnej sekcji rytmicznej złożonej z małych kucharzy.
Na zakończenie uroczystości wychowawczynie wręczyły swoim wychowankom pamiątkowe dyplomy, natomiast burmistrz miasta podarował wszystkim upominki promujące nasze miasto.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (695) z dnia 5 Listopada 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »