tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Sport

 Znamy mistrzów w tenisie

 
Indywidualne mistrzostwa Opoczna w tenisie stołowymNajlepsi zawodnicy kategorii powyżej 20 lat. Od lewej: Roman Żurawski, Dariusz Głobiński, Mariusz Soduła


W niedzielę, 22 listopada w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących rozegrano indywidualne mistrzostwa Opoczna w tenisie stołowym. Zawody zostały podzielone na dwie kategorie wiekowe: do 20 lat oraz powyżej 20 roku życia. Frekwencja była niższa ze względu na panującą grypę, jednak do zawodów zgłosiło się 26 tenisistów. W kategorii do lat 20 turniej rozgrywano systemem rosyjskim, natomiast powyżej lat 20 systemem każdy z każdym.
W kategorii chłopców do 20 roku życia grano do trzech wygranych setów. Zawodnik przegrywając dwa mecze z rzędu odpadał z dalszej rywalizacji. W tej grupie spotkania były bardzo zacięte. Najlepiej zaprezentował się Marcin Podlaski z technikum przy ZSR w Mroczkowie, który nie przegrał żadnego meczu, co dało mu zwycięstwo w całym turnieju. W finale pokonał Mateusza Szymańskiego z ZSP nr 1 w stosunku 3:1.
Na Mateusza czekał już Bartłomiej Stępniak z ZSO, który przegrał tylko jedno spotkanie - właśnie z Marcinem Podlaskim. Tym razem górą był Bartek. Wygrał 3:0 i ostatecznie zajął drugie miejsce.
Sześciu najlepszych zawodników w kategorii do 20 lat:
1. Marcin Podlaski - ZSR Mroczków
2. Bartłomiej Stępniak - ZSO
3. Mateusz Szymański - ZSP nr 1
4. Emil Kmita - ZSP Drzewica
5. Kamil Stępień - ZSP nr 1
6. Damian Kaśkiewicz - ZSR Mroczków
W kategorii powyżej 20 lat do zawodów przystąpiło ośmiu zawodników. Mecze stały na bardzo wysokim poziomie i były zacięte. Większość kończyła się wynikiem 3:2. Najlepszym okazał się Dariusz Głowiński, który nie przegrał żadnego spotkania i wygrał cały turniej z dorobkiem 14 punktów. O kolejnych trzech miejscach decydowały bezpośrednie pojedynki i stosunek setów w całym turnieju.
Klasyfikacja w kategorii powyżej 20 lat
1. Dariusz Głobiński - 14 pkt
2. Mariusz Soduła - 10 pkt
3. Roman Żurawski - 10 pkt
4. Paweł Nieć - 8 pkt
5. Ernest Duda - 6 pkt
6. Andrzej Pacan - 6 pkt
7. Dariusz Prusek - 2 pkt
8. Rafał Iwański - 0 pkt
Organizatorzy turnieju - Dariusz Lewandowski i Ernest Duda - serdecznie dziękują wszystkim zawodnikom za udział w turnieju. Jednocześnie przypominają, że mistrzostwa Opoczna w tenisie stołowym były zakończeniem tegorocznego cyklu zawodów sportowych w ramach akcji „Popularyzacja tenisa stołowego wśród społeczności Opoczna”, nad którą honorwy patronat sprawuje burmistrz Opoczna Jan Wieruszewski.
Duże zainteresowanie tą dyscypliną sportu spowodowało, że organizatorzy otwierają Opoczyńską Ligę Tenisa Stołowego, do której obecnie zgłosiło się 12 drużyn. Liga rozpocznie się 30 listopada i będzie rozgrywana systemem każdy z każdym. Każda drużyna skład się z czterech zawodników podstawowych oraz dwóch rezerwowych. Zapraszamy do gry.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 47 (646) z dnia 27 Listopada 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »