tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Zmiana muzyków

 

MDK informuje, że zespół „Happy Play Dixiland Band”, z powodu choroby jednego z muzyków, nie wystąpi 19 marca na koncercie „Powitanie wiosny”. W zamian organizatorzy proponują koncert zespołu jazzu tradycyjnego „Alexandeŕs Ragtime Band” z Warszawy.
„Alexandeŕs Ragtime Band” to popularny warszawski zespół, grający happy jazz lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku. Założony w 1989 r. przez muzyków popularnej niegdyś „Asocjacji Hagaw” (weteranów polskiego jazzu tradycyjnego), początkowo pod nazwą „The Warsaw Snipers”. Od 1994 roku występuje na estradach świata pod nazwą „Alexandeŕs Ragtime Band”.
W repertuarze zespołu bogaty wybór klasyki jazzowej z lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku, jak również wiele współczesnych utworów rozrywkowych, polskich i światowych. Jedną z niezaprzeczalnych zalet zespołu, poza szczególnym, niepowtarzalnym brzmieniem, jest możliwość koncertowania w każdych warunkach, również tam, gdzie nie ma elektryczności, gdyż wszyscy muzycy grają na instrumentach akustycznych, nie wymagających nagłośnienia.
Zespół tworzą: Jerzy Kuszakiewicz (Kusy) - trąbka i vocal, Aleksander Michalski (Olo) - klarnet i sax alt, Waldemar Wolski (Globus) - puzon, Włodzimierz Halik (Tafta) - saksofon basowy, Arkadiusz Nowak (Gzymsik) - banjo.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 11 (662) z dnia 19 Marca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »