tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Zimowe ćwiczenia strażaków

 
W pięknej zimowej scenerii druhowie z Krzczonowa doskonalili swoje umiejętności strażackieRozwijanie linii gaśniczej


W sobotę, 13 lutego członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzczonowie wzięli udział w ćwiczeniach bojowych. Akcję zainicjowali prezes jednostki Tadeusz Połeć oraz naczelnik Zbigniew Papis.
Wszystko zaczęło się o godz. 13.30, kiedy to z remisy w kierunku Rożka wyjechały dwa wozy pożarnicze. Jadące na sygnale stary obrały kurs na las. Tam przeprowadzono główną część manewrów.
Podczas półtoragodzinnych ćwiczeń strażacy z dwóch sekcji doskonalili umiejętności współdziałania w akcji gaśniczej na obszarach leśnych i w typowo zimowych warunkach. Uruchamiali sprzęt i rozwijali linie gaśnicze, a ich działania z uwagą obserwowali członkowie drużyny młodzieżowej. Najmłodsi druhowie mieli również okazję zaznajomienia się z obsługą sprzętu pożarniczego. Zakładane cele szkoleniowe zostały więc spełnione.
Po zakończeniu manewrów wszyscy zebrali się na leśnej polanie. Rozpalono ognisko, przy którym strażacy upiekli kiełbaski i podsumowali przebieg ćwiczeń nadzorowanych przez gminnego komendanta ochrony przeciwpożarowej Mariana Kłobuckiego oraz prezesa Miejsko-Gminnego Zarządu ZOSP RP burmistrza Janusza Reszelewskiego. Samorząd gminy reprezentował także radny z Krzczonowa Mieczysław Więckowski.
Druhowie przyznawali, że nie mają nic przeciwko temu, aby podobna akcja została zorganizowana w przyszłości.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 7 (658) z dnia 19 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »