tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Zimno, ciemno na straganach

 
Straganiarze z opoczyńskiego bazaru mają nie lada problem. Otóż do pawilonów handlowych, zwanych potocznie budkami, miasto dostarcza prąd, natomiast pod namiotami handlarze muszą się w energię elektryczną wyposażać na własną rękę

? To niesprawiedliwe ? mówi handlarz, który od wielu lat zajmuje się sprzedażą warzyw i owoców na opoczyńskim bazarze. ? Dlaczego my, straganiarze, jesteśmy dyskryminowani? Zbadaliśmy sprawę. Sprzedawcy potwierdzają, że muszą czerpać prąd z własnych akumulatorów. ? Najgorzej jest zimą. Gdy zaczynamy handel rano jest jeszcze całkiem ciemno, a prądu dostarczanego przez akumulator nie starcza na długo ? informują. Jeden żartuje: ? Dobrze, że moja żona używa mocnych perfum, bo inaczej po ciemku na straganie ciągle bym na nią wpadał!
Nie wszystkim jest do śmiechu. Latem sytuacja jest w miarę komfortowa, jest ciepło i dłużej widno, ale gdy przyjdzie zima, nie mają dostępu do światła oraz do ciepła. ? W budkach, z racji tego, że sprzedawcy mają dostęp do prądu, dogrzewają się kaloryferami i farelkami. My takiej możliwości nie mamy. Po prostu marzniemy ? mówią. Ostrzegają, że gdy ta sytuacja nie ulegnie poprawie, niebawem nagłośnią ten problem na sesji Rady Miejskiej.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 40 (847) z dnia 4 Października 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »