tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Zimą przybywa potrzebujących

 

Zima, zwłaszcza tak sroga jak tegoroczna, to szczególnie trudny okres dla osób, które z różnych przyczyn znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Również w Opocznie przybyło osób potrzebujących pomocy.
Zima najbardziej daje się we znaki osobom, które nie mają dachu nad głową. To one w szczególności zagrożone są wychłodzeniem organizmu, prowadzącym w wielu przypadkach do śmierci. W całym kraju mrozy zabiły tej zimy już ponad 200 osób. Ostatnie, rekordowo niskie temperatury nie dają szans nikomu, kto postanowi spędzić noc pod gołym niebem, czy w opuszczonych, nieogrzewanych budynkach. Co prawda w Opocznie nie ma schronisk, czy noclegowni. Nie oznacza to jednak, że osoby bezdomne nie mają gdzie szukać pomocy. Pierwszą placówką, do której powinni się zgłosić, jest Ośrodek Pomocy Społecznej. Kieruje on osoby bezdomne do placówek udzielających schronienia.
Obecnie, na podstawie podpisanego porozumienia, 15 osób z terenu gminy Opoczno przebywa w Domu dla Osób Bezdomnych i Najuboższych „Monar - Markot” w Stąporkowie w powiecie koneckim. Większość z nich przebywa w placówce od dłuższego czasu, jednak kilka osób opoczyński ośrodek skierował do schroniska właśnie w ostatnich, mroźnych dniach. Jedną osobę bezdomną skierowano również do noclegowni w Piotrkowie Trybunalskim. OPS udzieli pomocy każdej osobie bezdomnej, która zgłosi się o pomoc. W tym zakresie ośrodek współpracuje również z policją i strażą miejską.
OPS oferuje również inne formy pomocy potrzebującym. Jedną z najbardziej popularnych w ostatnim okresie są gorące posiłki, z których korzysta coraz więcej osób. W Ośrodku przygotowywane są codziennie dwa gorące dania. Z bezpłatnych posiłków korzysta obecnie 130 osób. Dodatkowo 30 osób opłaca obiady.
W okresie zimowym OPS udziela również pomocy finansowej na zakup opału, obuwia, odzieży zimowej, żywności oraz leków.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 4 (654) z dnia 29 Stycznia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »