tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Zima nie zaskoczy

 


Zima nas wszystkich postraszyła w październiku i ? jak na razie ? mamy typową, listopadową aurę. Coraz chłodniejsze dni i coraz zimniejsze noce to znak, że wszystkie zarządy dróg muszą być już przygotowane do sezonu zimowego. Sprawdziliśmy więc, czy tak jest faktycznie.
W opoczyńskim rejonie dróg krajowych dowiedzieliśmy się, że zimowym utrzymaniem są objęte drogi nr 12 (z wyłączeniem odcinka miejskiego w Opocznie) od Piotrkowa do granic województwa, droga nr 74 i 48 (łącznie 117,79 km), z czego 34,49 km objęte jest trzecim standardem utrzymania zimowego, pozostałe 83,3 km ? drugim. Co to konkretnie oznaczają standardy zimowego utrzymania ? pisaliśmy w ubiegłym roku, najogólniej ujmując: czasem reagowania na zjawiska pogodowe.
Drogowcy z obwodu GDDKiA w Opocznie mają przygotowane 424 t soli drogowej w swoich placówkach w Opocznie i Solcu oraz 1612 t piasku, które będą wykorzystywane do solanek i mieszanki piaskowo?solnej. W każdej chwili gotowe do wyjazdu są: solarki ? 6 szt, (w tym 5 własnych), pługi jednostronne ? 10 szt., a ponadto w stanie pogotowia są wynajęte równiarki, spycharki i ładowarki. Dopóki temperatura jest dodatnia, trwają dyżury nocne, które w przypadku pojawienia się mrozu ? zamienią się w dyżury całodobowe.
O przygotowaniach do zimowego utrzymania dróg wojewódzkich piszemy oddzielnie. Teraz sprawdzamy, jak przygotowany jest powiat, który ma pod swą pieczą 308 km dróg. Dotychczas było 360 ton mieszanki piaskowo?solnej. Trochę ubyło w czasie październikowego ataku zimy, ale nie ma się czym martwić, bo zakontraktowane są dostawy kolejnych materiałów, tj. 300 ton soli i 1300 ton piasku. Do pracy gotowych jest 6 pługopiaskarek, 5 pługów lekkich, 4 spycharki i 2 równiarki.
W przypadku, gdyby nagle potrzebna byłaby pomoc będzie można zadzwonić pod numery alarmowe: 44 736 11 25 lub 603 135 607.
Tym razem nie piszemy o przygotowaniach do zimowego utrzymania dróg gminnych. Napiszemy o tym za tydzień.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 45 (800) z dnia 9 Listopada 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »