tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

PRACA SEZONOWA ZBIÓR BORÓWKI RZECZYCA TEL. 661 ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 Zielono im

 
W piątek, 18 marca uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych nr 1, świętowali Dzień św. Patryka

W ramach obchodów Dnia Świętego Patryka uczniowie klasy IIb LO wraz z nauczycielką języka angielskiego, Agatą Krzysztofik, przygotowali program artystyczny poświęcony Irlandii i św. Patrykowi. Sala została udekorowana na zielono, a koniczyny, flagi Irlandii i harfa przypominały o najważniejszych symbolach tego dnia. Spotkanie prowadzili Katarzyna Skorupa i Tomasz Zięba. Na wstępie młodzież zaprezentowała wiersz Karola Jakubczyka „Jestem z wyspy Zielonej”, po czym: Magdalena Gołąb, Patrycja Wójcik, Sylwia Osińska, Paulina Orkisz, Marta Stanik, Nikodem Tokarski, Katarzyna Prusek, Jakub Lesiak przedstawili najważniejsze informacje o Irlandii. Ciekawą prezentację najpiękniejszych i najciekawszych miejsc tego kraju przedstawiła Aneta Franaszczyk. Maja Smolarek i Monika Mont zapoznały widzów z irlandzką filozofią wyrecytowaną w dwóch językach, a Grzegorz Dębowski, Martyna Lebioda i Adrianna Matysiak zaprezentowali fragment tańca łączącego w sobie elementy riverdance i tańca nowoczesnego.
Z legendą o św. Patryku zmierzyli się Adam Baran, Anna Wijata, Kamil Szczypiński, Mikołaj Nita i Jakub Lesiak. Talentami kabaretowymi, prezentując skecze „Spowiedź młodej Irlandki” oraz „Bojownik IRA i św. Piotr” pochwalili się: Anna Kosecka, Marcin Kośka, Maciej Paradowski oraz Przemysław Wojtarek. Nie zabrakło także pokazu mody inspirowanego irlandzkimi motywami i barwami. Poprzez zabawę uczniowie mogli nie tylko dowiedzieć się o kraju św. Patryka, ale także sprawdzić nabytą wiedzę w kwuizie, poprowadzonym przez Maję Smolarek i Tomka Piotrowskiego. W części artystycznej, zaśpiewała uczennica klasy Ib LO, Aleksandra Dąbrowska.
Na zakończenie, uczniowie IIb zaśpiewali swoją ulubioną klasową piosenkę „Kocham cię jak Irlandię” , przy akompaniamencie gitary Maćka Paradowskiego. Widzowie, wśród których oprócz uczniów liceum i gimnazjum, byli także uczniowie najbardziej „zielonej” klasy Ic SP żywo reagowali na cały występ.
Agata Krzysztofik, powiedziała, że – Uczniowie IIb liceum przygotowywali ten występ z niezwykłą starannością i dbałością o szczegóły. Ich przyjazny stosunek do siebie sprawił, że praca z nimi była dla mnie ogromną przyjemnością. To wspaniała młodzież.
W tym dniu w całej szkole było zielono, bo ogłoszony został także konkurs na najbardziej zieloną klasę. W SP wygrali podopieczni Agnieszki Rożenek (klasa Ic), w gimnazjum wychowankowie Jadwigi Felis z IIIa, a wśród licealistów zwyciężyli wychowankowie Marty Lewandowskiej z IIa. W nagrodę klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy i zostały sfotografowane. Zdjęcia zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły. Ponadto starsi uczniowie mogli wylosować bonusy zwalniające ich z pytania, a młodsi obdarowani zostali zielonymi czekoladkami.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 12 (715) z dnia 25 Marca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »