tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Zdrowy styl życia

 
Ludowy Klub Sportowy Syrenka Zakościele realizuje projekt pn. "Sport sposobem na zdrowy styl życia" w ramach programu "Młodzież w działaniu", zarządzanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji

"Młodzież w działaniu" to program Unii Europejskiej wspierający przedsięwzięcia, które pomagają w rozwoju osobowości młodych ludzi oraz sprzyjają nabywaniu nowych umiejętności. Pozwala uzyskać dofinansowanie na realizację projektów, dzięki czemu osoby w wieku 13?30 lat mają okazję realizować swoje pasje, rozwijać umiejętności i zdobywać nowe doświadczenia w czasie wolnym od nauki.
Jest adresowany również do osób pracujących z młodzieżą oraz organizacji działających na rzecz młodzieży, które chcą podnieść swoje kwalifikacje, rozwinąć działalność czy nawiązać współpracę międzynarodową.
Program powstał nie tylko po to, aby finansować projekty młodych ludzi, ale także po to, by realizować inne, długofalowe cele, takie jak: przezwyciężanie barier, uprzedzeń i stereotypów wśród młodych ludzi i zastępowanie ich poczuciem solidarności i tolerancji, wspieranie mobilności młodzieży oraz promowanie aktywności obywatelskiej.
W ramach programu LKS Syrenka Zakościele otrzymał dofinansowanie na projekt pn. "Sport sposobem na zdrowy styl życia".
? Jego celem jest promocja zdrowego trybu życia poprzez aktywność fizyczną oraz sport ? informuje sekretarz LKS Syrenka, Radosław Rzeźnik. ? Projekt ma także promować aktywność obywatelską młodzieży, a w szczególności obywatelstwo europejskie.
Przedsięwzięcie ruszy w czerwcu i będzie realizowane przez trzy miesiące. Zostało skierowane do młodzieży i osób starszych, w tym z niepełnosprawnością.
? Zapraszamy wszystkich, którzy chcą utrzymać dobrą kondycję fizyczną i prowadzić zdrowego stylu życia ? dodaje prezes klubu, Krzysztof Szpociński.
Program przewiduje m.in. zorganizowanie kursu pierwszej pomocy przedmedycznej, wspólne oglądanie meczów piłki nożnej, prelekcję znanego piłkarza oraz oczywiście turnieje piłkarskie.
O realizacji projektu będziemy informować na bieżąco. Więcej szczegółów już za tydzień.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 21 (880) z dnia 23 Maja 2014r.
W dziale Drzewica dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »