tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Zdobyli Rysy

 
Czworo turystów z opoczyńskiego oddziału PTTK postanowiło ziścić swoje życiowe marzenia w polskich TatrachKrystyna i Waldemar Jóźwikowie na szczycie Rysów


Na czele dobrze przygotowanej pięciodniowej, wakacyjnej wyprawy stanęła wiceprezes zarządu, Małgorzata Aleksandrowicz z Żarnowa. Jej mąż Zbigniew swoim autem szczęśliwie dowiózł do wyznaczonego celu współtowarzyszy wyprawy ? Krystynę i Waldemara Jóźwików z Wąglan.
Los od początku sprzyjał tym zahartowanym w życiu i turystyce małżeństwom. Pogoda była wręcz wymarzona na górskie eskapady. Nasi turyści zamienili swoje marzenia na życiowe sukcesy i stanęli na najwyższym skalistym skrawku Polski na wysokości 2499 m n.p.m.
I nie byłoby w tym niczego nadzwyczajnego ? nie pierwsi i nie ostatni, którym powiodło się wygrać wyścig z marzeniami. Aleksansdrowiczowie to wytrwali miłośnicy tego typu wypraw, marzy się im korona polskich gór, więc wypełnili swój czas co do joty. Dysponując zapasem sił, zaliczyli jeszcze Czerwone Wierchy i Ciemniaka.
Jóźwikowie sporo starsi od nich ? 38 lat po ślubie, rodzice ośmiorga dzieci i dziadkowie trzynaściorga wnucząt. W tym czasie w Zakopanem odwiedzili przyjaciół ? artystów i poetów, nawiązując nowe bezcenne kontakty, by wzmocnić kolejny, 33. Wąglański Maj Poezji.
Warto nadmienić, że akurat w 2013 roku upływa 90 lat walki z cukrzycą, a najstarszy z naszych turystów ? Waldemar Jóźwik, 59?letni taternik z Wąglan, jest cukrzykiem. Tym bardziej to jego największy i najcenniejszy sukces zapisany złotymi literami w pamiętniku na Rysach. Jak napisał Ryszard Podlewski, "starość zaczyna się wtedy, kiedy miejsce marzeń zajmują wspomnienia".
Do pełni marzeń i górskiego szczęścia Waldemarowi Jóźwikowi wystarczy w najbliższym czasie wejść na Babią Górę i Trzy Korony. Chorym na cukrzycę, otyłym i podobnym do siebie wiekowo poleca jak najwięcej ruchu na świeżym powietrzu.
"Słodka" to choroba ta nasza cukrzyca, strasznie zaniedbana jakby wampirzyca! Tylko ruch na świeżym powietrzu ze swoją dziewczyną łagodzi jej skutki i rodzi cukrzykom wigor z insuliną.
ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 38 (845) z dnia 20 Września 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »