tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 


Z zaplecza
15 czerwca, pomiędzy godz. 11.00 a 11.30 w Opocznie nieznany sprawca skradł z torebki, należącej do pracownicy sklepu przy ul. Partyzantów, portfel z dokumentami i gotówką.

Kolejna oszustka
Praktycznie co tydzień piszemy o złodziejach, którzy pod zmyślonym pretekstem wchodzą do mieszkań starszych (z reguły) ludzi i pozbawiają ich oszczędności życia. Tym razem 15 czerwca, w Jelni (gm. Drzewica) około południa pojawiła się kobieta, która jakoby miała odczyniać uroki, przy okazji też kupować stare przedmioty. Pod takim właśnie pretekstem weszła do mieszkania małżeństwa w wieku 62 i 64 lat. Potem wykorzystała moment nieuwagi małżonków i skradła im 2100 zł.
Po raz kolejny apelujemy: nie wpuszczajcie do swych domów osób nieznajomych, bo to może Was kosztować zbyt wiele!

Przeciwnik?
Myślistwo można lubić lub nie, to nie jest zajęcie dla wszystkich. Przeciwnicy twierdzą, że myślistwo jest wstrętne, bo zabija się zwierzęta. Zwolennicy zaś twierdzą, że myśliwi zabijają tylko te osobniki, które są najsłabsze, a więc i tak skazane na śmierć. Poza tym regulują też stan pogłowia.
Czy nieznany sprawca, który pomiędzy 16 a 17 czerwca w kompleksie leśnym koło Wąglan (gm. Białaczów) zniszczył ambonę myśliwską, jest zwolennikiem czy przeciwnikiem myślistwa nie wiemy. Może to tylko bezmyślny wandal, który przecinając słupy spowodował, że ambona się zawaliła. Straty wyceniono na 2,5 tys zł.

Pogryzione dziecko
Wieczorem 19 czerwca policjanci przyjęli zawiadomienie o pogryzieniu przez psa 11?letniej dziewczynki. Do zdarzenia doszło około godz. 21.00 w Modrzewiu (gm. Opoczno). Dzięki natychmiastowej reakcji świadków zdarzenia, którym udało się odpędzić od dziecka obcego psa, dziewczynka nie doznała poważniejszych obrażeń. Choć pewnie dla niej te pięć ukąszeń w nogę i tak jest bardzo bolesne.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 25 (780) z dnia 22 Czerwca 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »