tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 


Oszczędny?
Wiadomo, przed świętami wszyscy liczą złotówki, bo to i wydatków sporo, i do pierwszego daleko? Do sklepu chodzi się z kartką zakupów i z kalkulatorem, by choć trochę zaoszczędzić. Ale nie wszyscy wybierają taką drogę, wolą mieć ciastko i zjeść ciastko. Tak przynajmniej zrobił nieznany dotychczas kierowca smarta, który 4 kwietnia, o godz. 15.00 w Opocznie podjechał na stację paliw, zatankował 42 l oleju napędowego i odjechał, nie płacą za zatankowane paliwo.

Złomiarze
W okresie pomiędzy 2 a 4 kwietnia w Drzewicy, na ul. Kolejowej nieznani dotychczas sprawcy włamali się na teren starej piekarni, skąd zabrali 11 paczek gwoździ, 80 m przewodów elektrycznych, transformator od spawarki, sześć metalowych pojemników i końcówki rur stalowych, z których każda warta była nie mniej niż 1 tys zł. Jak już się udało ustalić, wszystkie te przedmioty trafiły do punktu skupu złomu w Drzewicy. Ciekawe, na ile winek wystarczyło to, co zarobili złodzieje?
* 5 kwietnia, około godz. 18.00 na łącznicy kolejowej pomiędzy Idzikowicami a Radzicami (gm. Drzewica) nieznani sprawcy skradli siedem miedzianych złączek szynowych, wartości 129 zł każda, czym spowodowali zagrożenie życia dla pasażerów pociągów jeżdżących tą trasą. Czy naprawdę tak trudno wyobrazić sobie konsekwencję swych czynów, panowie złomiarze?!

Dzień targowy
5 kwietnia w Opocznie na targowisku nieznany sprawca wykorzystał chwilową nieuwagę kobiety i z jej torebki skradł portfel z 200 zł i dokumentami.

Może nie te?
Zmiany w funkcjonowaniu służby zdrowia doprowadziły do furii już niejednego pacjenta, ale ? tak przynajmniej sądzę ? główne pretensje należy kierować do Narodowego Funduszu Zdrowia, który płaci i refunduje coraz mniej, utrudniając chorym dostęp do usług i leków. Jednak ? najczęściej ? niezadowolony chory wyładowuje swe frustracje tam, gdzie ma najbliżej, czyli w swojej przychodni POZ. Być może jeden z nich 6 kwietnia, około godz. 23.00 w Opocznie na ul. Dworcowej ?odwdzięczył się? swojej przychodni, niszcząc drzwi wejściowe, podjazd i barierkę, czym spowodował szkodę nie mniejszą, niż 1 tys zł.

Recykling?
Jak dotychczas skupy złomu kojarzyły się raczej z miejscem dostarczania łupu, a nie z miejscem zdobywania go przez złomiarzy. A jednak to się zmieniło, najwyraźniej przez zamiłowanie do recyklingu? W dniach od 6 do 10 kwietnia w Opocznie, na ul. Dworcowej nieznani sprawcy skradli ze złomowiska elementy miedziane wartości 5375 zł.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 15 (770) z dnia 13 Kwietnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »