tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 

Zatankowali
* W nocy z 14 na 15 lutego w Opocznie, na parkingu przyzakładowym przy ul. Przemysłowej nieznani sprawcy skradli 150 l oleju napędowego z DAF?a, będącego własnością firmy ze Słowacji. W taki właśnie sposób ?zarabiamy? sobie na opinię na świecie, że jesteśmy narodem złodziei.
* 15 lutego, o godz. 12.35 w Opocznie na stację paliw na ul. Kolberga podjechał srebrny peugeot, którego właściciel zatankował paliwo za 234 zł. Niestety, jak się okazało, był to Osculatti, czyli ktoś, kto nie zapłacił. Mężczyzna odjechał ze stacji z pominięciem kasy.

Oszustka
15 lutego, około godz. 11.00 do domu w Mariance (gm. Mniszków) weszła około 50?letnia kobieta. Przedstawiła się 85?letniemu mieszkańcowi, że jest pracownicą opieki społecznej i w celu wykonania jakiś czynności potrzebny jest ostatni odcinek emerytury. Gdy staruszek poszedł szukać kwitka, kobieta przeszukała pomieszczenie i znalazła portfel, z którego skradła 900 zł. Nie czekając na gospodarza wyszła z domu, wsiadła do samochodu i tyle ją widzieli?

Kołpaki
W nocy z 14 na 15 lutego w Opocznie nieznany sprawca skradł komplet czterech kołpaków z samochodu zaparkowanego w pobliżu szpitala, powodując szkodę w wysokości 300 zł.
Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji, prosi poszkodowane osoby, którym w okresie od czerwca do grudnia 2011 r. skradziono kołpaki, o kontakt osobisty lub telefoniczny pod numerem 44 754 61 37. Poszkodowani po rozpoznaniu swojej własności będą mogli odebrać odzyskane kołpaki (patrz foto)

Agresywni złodzieje
16 lutego, około godz. 11.00 w Żarnowie, do mieszkania 93?letniej kobiety weszły trzy panie. Dwie z nich złapały staruszkę za ręce i zasłoniły jej usta, by nie krzyczała. W tym czasie trzecia przeszukiwała ubrania. Znalazła portfel, a w nim około 400 zł. Dzielna staruszka ani myślała biernie się poddać napastniczkom i złodziejkom. W pewnej chwili udało się jej wyrwać i odebrać portfel. Zaczęła krzyczeć i wzywać pomocy, co sprowokowało kobiety do pośpiesznego salwowania się ucieczką. Wsiadły do czekającego na nie samochodu, za kierownicą którego siedział mężczyzna i odjechały. Staruszka zaalarmowała rodzinę, ta zaś natychmiast powiadomiła o zdarzeniu policję. Udało się ustalić markę samochodu, którym odjechali napastnicy. Policyjne patrole zaczęły poszukiwania opla vectry, w którym poruszały się trzy kobiety i mężczyzna. Udało się odnaleźć podejrzany pojazd. Złodzieje na widok radiowozu usiłowali uciekać, ale im się nie udało. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali o godz. 14.30 agresywny kwartet w Przyłęku (gm. Paradyż). Cała czwórka pochodzi z Wielkopolski. Dwa dni później sąd zadecydował o zastosowaniu 3?miesięcznego aresztu wobec 66?letniej Wiktorii G., 54?letniej Natalii P., 57?letniej Zofii K. i 50?letniego Zbigniewa P.

Na złom
W okresie od 17 do 20 lutego w Opocznie, na ul. Przemysłowej nieznani sprawcy skradli 11 przęseł i kątowników z ogrodzenia z siatki metalowej, czym spowodowali szkodę w wysokości 2200 zł.

Z domku
W okresie pomiędzy 2 a 20 lutego na terenie osady łowieckiej w Błogiem Szlacheckim (gm. Mniszków) nieznani sprawcy dostali się do wnętrza domku myśliwskiego, skąd skradli poroża jelenia i daniela oraz skórę dzika. Do tego łupu dorzucili jeszcze 30?litrowy bojler, czym spowodowali szkodę w wysokości 1800 zł.

Porysowali
W nocy z 19 na 20 lutego w Opocznie nieznany sprawca porysował lakier na zaparkowanej przy ul. Wyszyńskiego służbowej škodzie fabii, czym spowodowal szkodę w wysokości 2,5 tys. zł.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 8 (763) z dnia 24 Lutego 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »