tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ pracownika do szlifowania elementów ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

PRZYJMĘ pracownika przy pracach konserwacyjnych ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 


Bo kac ich męczył?
* W nocy z 1 na 2 stycznia w Opocznie, nieznany sprawca wybił szyby w niezamieszkanym domu przy ul. Piotrkowskiej, powodując szkodę w wysokości 220 zł.
* 2 stycznia, około godz. 3.00 w Opocznie, na ul. Moniuszki nieznany mężczyzna ulżył sobie, kopiąc w karoserię mercedesa benza. Koszt naprawy uszkodzonego pojazdu wyniesie ponad 800 zł.

Kryzys?
* Święta i sylwestrowe szaleństwa kosztują i na pierwsze styczniowe dni często brakuje już kasy. Niektórzy radzą sobie z tym kryzysem nielegalnymi metodami. W nocy z 2 na 3 stycznia w Krzczonowie (gm. Drzewica) nieznany sprawca skradł z pomieszczenia gospodarczego dwie butle z gazem.
* W nocy z 3 na 4 stycznia w Małoszycach (gm. Poświętne) z baków kilku pojazdów ciężarowych nieznani sprawcy skradli ponad 450 l oleju napędowego wartości 2848 zł.
* Do rzadkości należą kradzieże kościelne. Niestety, choć rzadko, to jednak do nich dochodzi. W nocy z 5 na 6 stycznia nieznany sprawca dostał się do wnętrza kościoła w Opocznie, przy ul. Westerplatte. Złodziej zakradł się na zakrystię i tam skradł dolną część ofiarnika z datkami od parafian. Dodatkowo złodziej szukał pieniędzy w metalowej skarbonce, którą uszkodził ? choć nic nie znalazł. Łączne straty, jakie poniósł kościół, wynoszą nie mniej, niż 800 zł.
* W nocy z 5 na 6 stycznia nieznany sprawca wszedł na teren szkoły w Mroczkowie Gościnnym (gm. Opoczno). Złodziej wybił szyby w regałach kuchennych i skradł sokowirówkę, elektryczną maszynkę do mięsa oraz naczynia szklane. Straty są w trakcie oceniania.
* W okresie pomiędzy 4 a 7 stycznia w Opocznie na ul. Staromiejskiej nieznany sprawca dostał się na ganek budynku mieszkalnego, skąd skradł wiertarkę, pilarkę spalinową, farby i artykuły spożywcze, powodując łączną szkodę w wysokości 3 tys. zł.

Z lasu
W okresie pomiędzy 15 grudnia a 4 stycznia w Opocznie nieznani sprawcy wyrąbali i skradli z lasu przy błoniach 15 brzóz.

Ułańska fantazja
W południe 5 stycznia, opocznianie ze zdumienia przecierali oczy, widząc bardzo nietypowy policyjny radiowóz, poruszający się po ulicach. Granatowe audi A4 miało zamontowanego na dachu koguta, który migał niebieskim światłem. Na bocznych szybach pojazdu widniał napis ?policja?.
Powiadomieni o takim dziwnym radiowozie policjanci zastali pojazd zaparkowany na ul. Partyzantów. Niebieskie światło było nadal włączone, lecz w samochodzie nie było nikogo. Dopiero po chwili znalazł się 18?letni kierowca, który musiał się wytłumaczyć funkcjonariuszom z użycia sygnalizacji zarezerwowanej tylko i wyłącznie dla pojazdów uprzywilejowanych. Młodzieniec stwierdził, że wraz z kolegami nakręcają czołówkę do okolicznościowego, pamiątkowego filmu ze studniówki. Miało być dowcipnie? Niestety, źle wyszło, bowiem chłopak odpowie teraz przed sądem za wykroczenie. Kogut został zarekwirowany, by nie kusił do dalszych zabaw.

Z garażu
W okresie pomiędzy 16 grudnia a 9 stycznia w Grzymałowie (gm. Paradyż) z nie zamkniętego garażu nieznany sprawca skradł dwa koła z felgami, imadło oraz klucze nasadowe.

Z hali
W okresie pomiędzy 5 a 9 stycznia w Mroczkowie Gościnnym (gm. Opoczno) nieznany sprawca dostał się na teren hali magazynowej, skąd skradł spawarkę, wiertarkę elektryczną oraz szlifierkę kątową, powodując szkodę w wysokości 1,5 tys. zł.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 2 (757) z dnia 13 Stycznia 2012r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »