tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. zatrudni ...
czytaj dalej »

Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. zatrudni ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 


Długi, pracowity?
Podczas gdy spora część narodu wypoczywała podczas długiego weekendu oraz odwiedzała groby swoich bliskich, część spędziła go bardzo pracowicie.
* W okresie pomiędzy 29 października a 2 listopada w Januszewicach (gm. Opoczno) nieznany sprawca skradł ze spychacza zaparkowanego na placu budowy obwodnicy 150 l oleju napędowego.
* Do podobnej kradzieży doszło w tym samym czasie w Opocznie, na ul. Dworcowej. W tym przypadku nieznany sprawca skradł ze scanii 120 l oleju napędowego.
* W okresie pomiędzy 31 października a 2 listopada w Grabowej (gm. Mniszków) z nie zamkniętego garażu na terenie jednej z posesji nieznany sprawca skradł silnik elektryczny oraz kabel.
* W okresie pomiędzy 1 a 2 listopada w Opocznie, na ul. Przemysłowej nieznani sprawcy skradli różny sprzęt budowlany oraz narzędzia, czym spowodowali szkodę w wysokości 11.300 zł.

Wybuchowe znalezisko
Robotnicy drogowi, wykonujący prace przy budowie obwodnicy w Dzielnej natrafili 4 listopada na kolejne 7 powojennych pamiątek, tym razem niewybuchów pocisków artyleryjskich. Znaleziskiem zajęli się saperzy z Tomaszowa.

Możliwe dożywocie
5 listopada Sąd Rejonowy zastosował wobec 28?letniego Błażeja D. środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego.
Mężczyzna jest podejrzany o to, że 3 listopada w Opocznie usiłował zabić 51?letniego właściciela jednej ze stacji LPG. 28?latek wszedł do pomieszczenia kasowego z nożem, przy użyciu którego chciał wymusić wydanie z kasy 5 tys. zł. Napastnik usiłował obezwładnić właściciela, uderzył go nożem w twarz, w okolicę oka. 51?latek bronił się jednak na tyle skutecznie, że podejrzany zamiaru nie osiągnął. Policjanci, wezwani przez ofiarę, zatrzymali napastnika pół godziny później. Ujawniono przy nim nóż będący narzędziem rozboju.
Ponieważ Błażej D. był już wcześniej karany sądownie za rozboje, teraz grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Bezmózgowcy
Nie wiadomo jak, a jednak utrzymują się przy życiu mając zaledwie dwie szare komórki. Są one odpowiedzialne za oddychanie i wydalanie? Więcej komórek mózgowych nie mają, bo gdyby mieli, to z pewnością wiedzieliby, czym mogłaby się zakończyć ich ?zabawa?.
6 listopada, o godz. 18.15 w Opocznie na ul. 17 Stycznia nieznani sprawcy rzucili betonowym bloczkiem w szybę nadjeżdżającego fiata punto. Szyba pękła. Tylko dzięki opanowaniu 23?letniej kobiety kierującej tym pojazdem nie doszło do wypadku.

Chwila
Króciutka, chwilowa nieuwaga może okazać się kosztowna. 8 listopada, o godz. 18.50 w Opocznie na ul. Partyzantów nieznany sprawca w sklepie spożywczym wykorzystał chwilową nieuwagę personelu i z szuflady skradł 1050 zł.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 45 (748) z dnia 11 Listopada 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »