tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ pracownika do szlifowania elementów ...
czytaj dalej »

PRZYJMĘ pracownika przy pracach konserwacyjnych ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 

Nie ukradł
W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o kradzieży, do jakiej doszło w Gawronach 2 września. Według posiadanych przez nas informacji, w jednorodzinnym domu poprzez dziurę w ścianie skradziony został portfel z gotówką w wysokości 200 zł. Czas jednak zweryfikował te informacje. Po dokładnym przeanlizowaniu zapisów w aktach sprawy policjanci ustalili, że nie było kradzieży. 81?letni domownik nic nie ukradł, a jedynie zrobił dziurę w ścianie kartonowogipsowej, uderzając w nią laską.

Wypadek przy pracy
5 września podczas prac przy wyrębie lasu na terenie gm. Białaczów doszło do wypadku przy pracy, któremu uległ 54?letni mężczyzna. Na skutek zdarzenia doznał on na szczęście niegroźnych obrażeń ogólnych i został przetransportowany do szpitala w Opocznie.

Obiecanki fachowca
Nie wszystkie prace remontowe można wykonać w swym domu samodzielnie. Czasami trzeba wezwać fachowca. A z nimi jest bardzo różnie ? chcą wziąć dużą kasę a potem albo odstawiają fuszerkę, albo znikają z horyzontu na długie godziny, dni czy tygodnie, szczególnie gdy dostaną zaliczkę. Pewnie prawie każdy z nas padł już ofiarą jakiegoś fachowca, dlatego warto wyciągnąć wnioski: na robotę umawiamy się tylko pisemnie, określając zakres, wartość i termin prac!
Przekonała się o tym 49?letnia mieszkanka Klin (gm. Sławno), która umówiła się z fachowcem z Łodzi na wykonanie prac w jej domu. Fachowiec zaliczkę wziął 4 września, ale do pracy nie zgłosił się po dziś dzień.

Załadował się
W nocy z 6 na 7 września w Kamieniu (gm. Sławno) nieznany sprawca skradł z jelcza cztery akumulatory.

W sklepie
7 września w Paradyżu, w sklepie wielobranżowym nieznany sprawca skradł portfel z dokumentami i gotówką.

Po cudze
Domy ludowe budowane są na wsiach po to, by ludzie mieli miejsce na spotkania i kontakt z kulturą. Ale dla niektórych jest to miejsce, do którego można przyjść po cudze mienie?
W okresie od 7 do 8 września nieznany sprawca włamał się do domu ludowego w Kraśnicy (gm. Opoczno), skąd skradł dwie szlifierki kątowe, wartości po 300 zł każda, jedną szlifierkę kątową wartości 200 zł i wiertarkę wartości 400 zł.

Z domu
W okresie pomiędzy 8 a 10 września w Ziębowie (gm. Opoczno) nieznany sprawca zerwał skobel zabezpieczający wejście do pomieszczenia mieszkalnego, dostał się do wnętrza, skąd skradł męski kożuch i maszynkę do strzyżenia, o łącznej wartości 510 zł, a następnie skradł ciągnik rolniczy o wartości 5 tys. zł.

Sezon
Sezon grzybowy w pełni, więc można wybrać się do lasu. Przy okazji można znaleźć nie tylko prawdziwki czy kurki. Może trafić się? samochód. 9 września w kompleksie leśnym pomiędzy Opocznem a Bukowcem ujawniony został skradziony wcześniej opel astra.

Trzy karty
Od lat wiadomo, że zwinne i sprytne typki potrafią oszukać widownię. Najlepszym przykładem są bazarowi naciągacze, przyciągający ludzi grą w trzy karty. Wystarczy trochę sprytu. Niech Państwo przypomną sobie scenę z filmu ?Jak rozpętałem II wojnę?, gdy Franek Dolas obłupił miejscowych kupców na suku.
Ale oszukać można i w inny sposób: trochę sprytu i ze zwitka banknotów można uszczknąć coś dla siebie. Doświadczyła tego 28?letnia kobieta, która 1 września na targowisku w Opocznie rozmieniała trzy banknoty 100?złotowe na dziesiątki u nieznajomego mężczyzny. Ten odliczył starannie trzydzieści banknotów 10?złotowych, po czym wręczył kobiecie znacznie mniej, a sam dyskretnie zniknął.

Siekierezada
9 września funkcjonariusze policji z Drzewicy zatrzymali 65?letniego Stefana K., który siekierą porąbał słupek ogrodzeniowy wykonany z klinkieru (wartości 650 zł), a następnie wymachując siekierą groził śmiercią 40?letniej kobiecie. Odpowie teraz za zniszczenie mienia i groźby karalne.

Okazja czyni?
12 września, pomiędzy godz. 13.00 a 14.00 w Opocznie w poczekalni przychodni przy ul. Westerplatte nieznany sprawca skorzystał z okazji i skradł 25?letniej kobiecie torebkę, leżącą na podłodze.

Nie wypłacił
13 września nie okazał się szczęśliwym dla nieznanego (dotychczas) złodzieja karty bankomatowej. Sprawca skradł ją 44?letniemu mężczyźnie w Opocznie i pełen nadziei na wzbogacenie pojechał do Gielniowa, gdzie skorzystał z bankomatu. No i tu dała znać o sobie pechowa trzynastka. Poszkodowany bowiem zdążył już zablokować skradzioną kartę. No i złodziej kasy nie wypłacił?


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 37 (740) z dnia 16 Września 2011r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »