tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

STUDNIE głębinowe, pogłębianie studni w kręgach, ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 


W tym tygodniu miało miejsce kilka zdarzeń z udziałem nieletnich. W każdym z tych przypadków moim zdaniem brakowało odpowiedniej kurateli rodziców.

Wandal
18 sierpnia, o godz. 3.25 w Opocznie na ul. Słowackiego zmotoryzowany patrol policji w bezpośrednim pościgu zatrzymał 15?letniego Artura, który wraz z innymi, nieznanymi mężczyznami zniszczył fiata 126p. Wandale wybili szybę i pognietli pokrywę silnika. Policjanci przewieźli chłopaka na komendę. Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności oddano synalka mamusi. Ciekawe, co dziecko robiło o tej godzinie na dworze? Sprawa znajdzie swój epilog przed sądem dla nieletnich.

Czym nasiąknie?
18 sierpnia, o godz. 22.30 w Opocznie policjanci musieli interweniować w domu przy ul. 17 Stycznia. Awanturował się tam pijany 15?letni Dawid. Badanie ujawniło obecność 1,43 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Po przewiezieniu na komendę, przeprowadzeniu niezbędnych czynności i udzieleniu pouczenia synuś został przekazany 35?letniemu tatusiowi. Również ta sprawa znajdzie swój epilog przed sądem dla nieletnich.

Bez wiedzy
19 sierpnia, około godz. 18.30 w Grzymałowie (gm. Paradyż) 15?letni Piotr bez zgody i bez dozoru rodziców ciął drzewo piłą łańcuchową. W efekcie rozciął sobie nogę w okolicy ścięgna Achillesa i został przetransportowany do szpitala.

Szukanie w lesie
Sezon grzybowy w pełni, do lasu udaje się kto może. Najczęściej w poszukiwaniu grzybów, choć nie tylko.
19 sierpnia oficer dyżurny policji przyjął zgłoszenie od 29?latka, że w lesie w rejonie Brudzewic (gm. Poświętne) zaginęła jego 68?letnia matka. Sam jej szukał przez kilka godzin, ale bezskutecznie. Na szczęście, zanim rozpoczęły się szeroko zakrojone poszukiwania kobiety, synowi udało się ją odnaleźć. Sprawa więc znalazła szczęśliwe zakończenie. Warto jednak wyciągnąć z tej przygody pewne wnioski. Jeśli las nie jest Ci bardzo dobrze znany, nigdy nie idź do niego samotnie. Jeśli jesteś w czyimś towarzystwie, nie oddalaj się od niej na odległość uniemożliwiającą kontakt wzrokowy lub głosowy. Zawsze informuj, w którym idziesz kierunku. Gdy stracisz orientację w terenie, nie wpadaj w panikę, staraj się rozpoznać charakterystyczne punkty i wracaj własnym śladem. Dobrze jest nosić przy sobie telefon komórkowy, by w przypadku jakiejś przygody móc wezwać pomoc. Aby to jednak uczynić, warto zapamiętać, w jakim punkcie weszło się do lasu i w jakim kierunku podążało.

Po co?
Po co komu znaki drogowe? Ustawi je na podwórku? A jednak znalazł się jakiś ?przydasie?, który w okresie pomiędzy 19 a 22 sierpnia skradł z remontowanego odcinka drogi w okolicy Marcinkowa (gm. Żarnów) dwa znaki.

Późno
22 sierpnia opoczyńscy policjanci przyjęli zgłoszenie kradzieży, do jakiej doszło trzy dni wcześniej, 19 sierpnia, około godz. 18.00 w aptece przy ul. Partyzantów. Dwóch nieznanych sprawców korzystając z chwilowej nieuwagi pracownika skradło sześć kremów Vichy, wartości 570 zł.
Nie znamy przyczyn, dlaczego kradzież została zgłoszona (zauważona?) tak późno. Wiemy tylko, że utrudni lub nawet uniemożliwi to odszukanie sprawców.

Z domu
22 sierpnia, pomiędzy godz. 13.00 a 16.00 do mieszkania w Opocznie przy ul. Żeromskiego dostał się nieznany sprawca, który zabrał gotowkę i telefon komórkowy nokia.

Kolejna śmierć
W minionym tygodniu, pisząc o utonięciu 45?letniego wędkarza w Drzewicy, miałam nadzieję, że będzie to ostatnia ofiara wody w tym sezonie. Przestrzegałam też, żeby pod żadnym pozorem nie pić alkoholu nad wodą. Niestety, najwyraźniej te słowa nie przekonały 24?latka?
23 sierpnia, koło południa na komisariat policji w Paradyżu zgłosiła się bardzo zaniepokojona matka młodego mężczyzny. Poinformowała, że 21 sierpnia jej syn wyszedł na ryby. Szukała go jak do tej pory bezskutecznie. Udało się jej tylko ustalić, że podobno był wieczorem tego dnia widziany na brzegu stawu w Zakrzowie (m. Białaczów). Osoba, która widziała chłopaka, stwierdziła, że według niej 24?latek był nietrzeźwy.
Policja natychmiast podjęła działania. Za zgodą wójta próbowano spuścić wodę ze zbiornika, niestety, nie udało się. W związku z tym wezwano strażaków?płetwonurków z opoczyńskiej OSP. Pierwsze wejście pod wodę, o godz. 16.20, pozwoliło odnaleźć zwłoki młodego mężczyzny.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 34 (737) z dnia 26 Sierpnia 2011r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »