tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 

Z budowy
W okresie pomiędzy 7 a 10 sierpnia w Żarnowie z nowo budowanego domu przy ul. Przedborskiej nieznani sprawcy skradli przewody elektryczne i rury miedziane, powodując szkodę w wysokości 5 tys. zł.

Sezon trwa
Sezon grzybowy w pełni, z czego ? niestety ? cieszą się złodzieje samochodów. Czują się bezkarni, bo leśne bezludzia sprzyjają ich zamiarom. Pamiętać o tym powinni grzybiarze, którzy zamiast szukać miejsc, gdzie nie ma innych samochodów, powinni raczej szukać takich, gdzie już stoi kilka aut. Wtedy jest większe prawdopodobieństwo, że koło samochodów pojawi się ten czy inny właściciel, a nasze auto nie będzie pozostawione bez dozoru na kilka godzin.
11 sierpnia około godz. 9.30 z kompleksu leśnego w Dębie (gm. Poświętne) nieznani sprawcy skradli kia ceed?a (czerwonego) wartości 48 tys zł.

Po co?
Wciąż mnie zaskakują pomysły złodziei, którzy kradną przedmioty, które nie wiadomo, do czego są im potrzebne. Do czego np. mogą się komuś przydać elementy układu chłodniczego spycharki? Przecież nie jest to sprzęt powszechnie używany...
W okresie pomiędzy 10 a 11 sierpnia w Sławnie Kolonii na wysypisku nieznani sprawcy skradli właśnie te przedmioty wartości 1500 zł. Najprawdopodobniej ten sam sprawca włamał się do budynku gospodarczego, ale ? najwyraźniej ? nie znalazł tam nic interesującego.

Desperaci
Trwają prokuratorskie i policyjne czynności, mające na celu wyjaśnienie dwóch śmiertelnych wypadków, do których doszło w Kruszewcu (gm. Opoczno), na magistrali kolejowej CMK, prawie w tym samym miejscu.
12 sierpnia o godz. 20.20 na 84 km CMK pociąg relacji Warszawa ? Rzeszów najechał na stojącego na torze mężczyznę. Z relacji maszynisty wynika, że desperat po prostu stał i czekał, nie czyniąc jakichkolwiek starań, by uniknąć potrącenia przez pociąg. Na miejsce zdarzenia przybyła policja, patrol SOK oraz prokurator. Skontrolowano stan trzeźwości maszynisty oraz pozostałych członków obsługi pociągu ? wszyscy byli trzeźwi. Jak udało się ustalić, ofiarą był 55?letni mieszkaniec Kruszewca.
Do kolejnego zdarzenia doszło 15 sierpnia, o godz. 15.21, na tym samym kilometrze CMK. Tym razem doszło do śmiertelnego potrącenia dotychczas niezidentyfikowanego człowieka przez pociąg relacji Warszawa ? Wrocław. I w tym pociągu załoga była trzeźwa. Być może nasi Czytelnicy pomogą policji w ustaleniu tożsamości ofiary. Mężczyzna był ubrany w odzież jesienno?zimową. Miał na sobie szarą kurtkę, sportowe, czarne buty w rozmiarze 38?39, z napisem ?for you? i czarną czapkę z białymi pasami. Miał prawdopodobnie ok. 160 cm wzrostu.

Utonął w zalewie
W tym roku pogoda raczej nie sprzyjała kąpielom, choć podobno lato jest jeszcze w pełni. Może z tego powodu mało pisaliśmy o zasadach bezpiecznego zachowania się nad wodą, ale nawet bez tego każdy chyba wie, że woda to jest żywioł, z którym nie ma żartów. A już zupełnie nie toleruje alkoholu... Jest to prawda tak oczywista, że nawet nie potrzebuje przypomnienia. A jednak okazuje się, że nie dla wszystkich jest to prawda oczywista. Konsekwencją tego jest śmierć i dramat rodziny.
16 sierpnia trzech dorosłych panów (dwóch braci i kolega) postanowiło miło spędzić czas na łowieniu rybek na zalewie w Drzewicy. Aby nie nudzić się, zabrali ze sobą sporo alkoholu ? ot, tak, by czas mijał przyjemniej. Pogoda zrobiła się taka bardziej letnia, słoneczko przygrzewało, a temperatura zachęcała do szukania ochłody. Około godz. 16.20 jeden z braci, 45?latek, postanowił trochę popływać. I była to jego ostatnia decyzja w życiu. Bardzo szybko zaczął się topić. Dwaj pozostali na brzegu panowie nie byli w stanie mu pomóc inaczej, niż tylko podnosząc alarm. Zaczęli krzyczeć, brodzić po brzegu. Niewiele więcej mogli ? obaj mieli podczas badania ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Alarm usłyszeli przypadkowo przechodzący w pobliżu dwaj dwudziestokilkuletni bracia. Natychmiast ruszyli z pomocą. Wskoczyli do wody, zaczęli nurkować i wyłowili 45?latka. Razem wyciągnęli go na brzeg, rozpoczęli akcję reanimacyjną. W tym czasie już wezwano pogotowie. Lekarz kontynuował akcję przez kolejnych 40 minut. Niestety, mimo wysiłków, 45?latek zmarł.
P.S. Jest to już druga ofiara wody w tym sezonie. Miejmy nadzieję, że ostatnia. Synoptycy co prawda zapowiadają poprawę pogody, może jeszcze uda się trochę z łapać słońca na plaży i popływać. Ale ? przed kąpielą ? należy sobie przypomnieć kilka podstawowych zasad: nie wchodzimy do wody bezpośrednio po jedzeniu, rozgrzani słońcem do wody wchodzimy stopniowo się zanurzając i nigdy, pod żadnym pozorem, nie kąpiemy się w stanie po spożyciu alkoholu!


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 33 (736) z dnia 19 Sierpnia 2011r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »