tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 


Gapowe
* Jak mówi stare powiedzonko, gapowe się płaci. 14 czerwca w kawiarence, w Opocznie nieznany sprawca wykorzystał chwilę nieuwagi 21?latki i skradł jej telefon komórkowy nokia, wartości 500 zł.
* 16 czerwca, o godz. 21.00 w Opocznie w sklepie przy ul. Partyzantów nieznany sprawca z torby leżącej na półce przy drzwiach skradł portfel z 800 zł i dokumentami. Poszkodowana została 42?letnia kobieta.

Nie za wcześnie?!
Jeszcze trochę, a chyba będziemy pisać o pijanych przedszkolakach? No bo przecież niewiele lat dzieli od nich smarkaczy, którzy 15 czerwca ?degustowali? alkohol na terenie ZSS nr 2 w Opocznie. Dwaj 11?latkowie i jeden 14?latek raczyli się trunkiem, gdy niespodziewanie zostali na tym przyłapani. Młodsi chłopcy zostali przewiezieni do szpitala na obserwację. Pobrano im tam krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie. 14?latek na komendzie policji oczekiwał na przybycie matki, w obecności której został przebadany na alkosensorze. Urządzenie ujawniło obecność 0,19 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Jak ustalono, w owej degustacji brał udział jeszcze jeden 11?latek, który akurat tego dnia był na wagarach. Jemu udało się w porę czmychnąć. O incydencie powiadomieni zostali rodzice wszystkich chłopców.
Policjanci w tej chwili sprawdzają, czy prawdą jest, że alkohol dla tych dzieci zakupiła 16?letnia dziewczyna. A jeśli tak, to kto jej go sprzedał. Sprawa znajdzie swój epilog przed sądem ds. nieletnich.

Odnaleziony
14 czerwca, około godz. 18.30 z domu w Augustowie (gm. Drzewica) wyjechał rowerem 72?letni mężczyzna. Miał jechać do pobliskiej wsi. Gdy nie wrócił na noc do domu, rodzina powiadomiła o zaginięciu policję. Mężczyzna był chory, miał kłopoty z pamięcią i wymagał stałej opieki. W związku z tym policjanci z Drzewicy wszczęli natychmiastowe poszukiwania, które ? na szczęście ? okazały się owocne. Zaginionego mężczyznę odnaleziono na przystanku autobusowym w Kłonnej (gm. Odrzywół). Był zupełnie zdezorientowany. Jak się okazało, noc spędził w lesie. Starszy pan został przekazany rodzinie. Nie wymagał hospitalizacji.

Cicha rozlewnia
15 czerwca policjanci z wydziału ds. walki z przestępczością gospodarczą wraz z przedstawicielami izby celnej złożyli wizytę w domu Marii K., 59?letniej mieszkanki Opoczna. Nie była to wizyta kurtuazyjna, lecz służbowa. Jak się okazało, pani Maria po cichu zajmowała się rozlewaniem alkoholu. W jej domu znaleziono blisko 112 litrów tego wysokoprocentowego napitku, nie posiadającego ważnych, polskich znaków akcyzy. Wartość ujawnionego alkoholu wynosi 7800 zł. Panią zaproszono na komendę w celu złożenia wyjaśnień. Po wykonaniu czynności została zwolniona do domu. Dobrowolnie poddała się karze.

Zimna krew
Trzeba czasami zachować zimną krew, by się udało? A takie opanowanie wykazał nieznany dotychczas sprawca, który 15 czerwca, pomiędzy godz. 12.30 a 13.00 w Opocznie skorzystał z otwartych drzwi do mieszkania przy ul. Partyzantów. Nie zważając na obecność 42?letniej pani domu wszedł i z szafki w przedpokoju skradł torebkę z zawartością dokumentów, 800 zł i kluczami od mieszkania i piwnicy.

Dała się nabrać
Osoby starsze są łatwymi ofiarami oszustów wszelkiej maści. Wychowane w innych czasach z natury bardziej ufają ludziom, choć ci na to nie zasługują. A oszuści bez litości to wykorzystują, pozbawiając staruszków wszystkich oszczędności?
16 czerwca na policji zgłoszono takie właśnie zdarzenie, do którego doszło 11 czerwca w Zakościelu (gm. Drzewica). Do mieszkania 80?letniej kobiety zastukały dwie nieznane kobiety, najprawdopodobniej narodowości romskiej. Zaoferowały do sprzedaży koce. Gdy jedna z nich prezentowała towar, druga myszkowała po mieszkaniu i skradła z szafy ubraniowej 20 tys. zł.
Po raz kolejny apelujemy: nie wpuszczajcie do domu obcych! Rodziny osób starszych powinny uświadomić im, że jest to dla nich niebezpieczne. Jeśli ktoś obcy chce złożyć wizytę, osoba starsza powinna koniecznie powiadomić swych bliskich, by mogli przyjść i towarzyszyć takiej wizycie. Często wystarczy obcemu tylko powiedzieć, że dzwoni się po rodzinę, by odstraszyć oszustów. Jeśli puka ktoś uczciwy, to poczeka. Złodziej i oszust odejdą.

Damą być?
16 czerwca w sklepie w Opocznie, przy ul. Kopernika 15?latka zapałała przemożną chęcią posiadania wykwintnych perfum. A że w jej wieku raczej nie ma się większej ilości gotówki, małolata pokusiła się do zdobycia perfum nielegalnie, kradnąc dwie butelki wartości 292 zł. Niestety, zabrakło jej sprytu. I zamiast roztaczać piękne zapachy, najadła się wstydu. Teraz jeszcze czeka ją rozprawa przed sądem.

Wandale
* 16 czerwca zgłoszony został akt wandalizmu, do jakiego doszło tydzień wcześniej w Opocznie, na parkingu przy ul. Biernackiego. Nieznani sprawcy pomalowali sprayem seata leona.
* W okresie pomiędzy 17 a 19 czerwca w Opocznie, na posesji przy ul. Staromiejskiej nieznani sprawcy porysowali karoserię chevroleta aveo, powodując szkodę w wysokości 2,5 tys. zł.

Z posesji
16 czerwca, pomiędzy godz. 5.00 a 8.00 z posesji leżącej przy drodze do Woli Załężnej (gm. Opoczno) nieznani sprawcy skradli przyczepkę samochodową wartości 800 zł. Poszkodowany został 49?letni opocznianin.

Z klatki
18 czerwca w Opocznie, z klatki schodowej domu przy ul. Piotrkowskiej nieznany sprawca skradł rower wigry, wartości 290 zł. Poszkodowana została 57?letnia kobieta.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 25 (728) z dnia 24 Czerwca 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »