tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 



Zniszczone latarnie przy ścieżce pieszo?rowerowej w Drzewicy


Najwyraźniej złodzieje i chuligani zrobili sobie z okazji świąt i dwóch długich weekendów urlop, bo minione dni upłynęły wyjątkowo spokojnie. Być może w ramach urlopu działali w miejscowościach wypoczynkowych?

Policjanci pracowali
Choć dla wielu ludzi układ dni wolnych w kalendarzu był wyjątkowo korzystny i przy wykorzystaniu zaledwie czterech dni urlopu mogli odpoczywać nawet jedenaście dni, to dla policjantów ten czas był okresem wytężonej pracy. Nie mówimy tu tylko o funkcjonariuszach z wydziału ruchu drogowego, ale i pozostałych. 27 kwietnia, o godz. 6.00 w jednej z miejscowości na terenie gm. Paradyż policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą ujawnili i zabezpieczyli na terenie jednej z posesji 5,5 litra alkoholu bez znaków akcyzy oraz 890 paczek papierosów różnych marek, również bez znaków akcyzy. Wartość nielegalnego towaru wyceniono na 13.795 zł.

A poza tym?
W okresie pomiędzy 21 a 27 kwietnia w Opocznie, na terenie ogródków działkowych przy ul. Przedszkolnej nieznany sprawca włamał się do domku, z którego zabrał butlę gazową, przewody energetyczne i wyposażenie kuchni A poza tym nic na działkach się nie dzieje.

Szczyt głupoty
Najwyraźniej Polacy nie dorośli do cywilizacji. No, może tylko niektórzy? Władze miast i gmin starają się, by dookoła nas było ładnie, czysto, byśmy mieli odpowiednie i estetyczne warunki do wypoczynku, ponoszą całkiem spore koszty takich przemian, a tymczasem okazuje się, że nie wszystkim to odpowiada. W nocy z 27 na 28 kwietnia w Drzewicy nieznani sprawcy wykazali się szczytem głupoty i wandalizmu niszcząc nową ścieżke rowerową nad zalewem. Nie wiadomo, dlaczego zniszczyli siedem stylowych lamp oświetleniowych, powodując szkodę w wysokości 5 tys zł. I to jeszcze przed sezonem? (patrz foto).

?Przydasie?
Nie brakuje wśród nas ludzi, którym wszystko się przyda, nawet jeśli są to rzeczy tanie, ogólnie dostępne. W okresie pomiędzy 29 kwietnia a 1 maja w Grążowicach (gm. Sławno) nieznany sprawca włamał się do budynku gospodarczego, skąd skradł nową kłódkę wraz z kluczykami, wiertarkę, pistolet do pianki oraz siekierę.

Gratisowe tankowanie
2 maja, o godz. 18.15 w Opocznie na stację paliw przy ul. Kolberga podjechało hondą dwóch nieznanych mężczyzn, którzy zatankowali paliwo za 170 zł i ?zapomnieli? zapłacić.

Uratowali
2 maja oficer dyżurny KPP otrzymał informację, że na torowiskach CMK znajduje się desperat pragnący pozbawić się życia. Dwóch funkcjonariuszy natychmiast wyruszyło we wskazane miejsce. Dostrzegli na torach 22?latka. Obok znaleźli złożone na ziemi dokumenty. Nie pomogły żadne słowa. Mężczyzna był zdecydowany i nie chciał opuścić torów. Policjanci zmuszeni byli siłą zabrać go z torowiska. 22?latka przewieziono do domu, wezwano lekarza, który zdecydował o konieczności przetransportowania go do szpitala.

Z samochodu
3 maja opoczyńscy policjanci przyjęli zawiadomienie o kradzieży, do jakiej doszło w nocy z 25 na 26 kwietnia. Nieznany sprawca skradł z dachu peugeota 206 antenę CB. Nie wiemy, czy po tak spóźnionym zgłoszeniu policjantom uda się cokolwiek ustalić. Nie wiadomo również, dlaczego poszkodowany tak późno zgłosił kradzież.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 18 (721) z dnia 6 Maja 2011r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »