tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Zdarzenia

 Zdarzyło się

 

Strongmeni?
W okresie od 23 lutego do 1 marca w Konstantynowie (gm. Mniszków) nieznani sprawcy włamali się do budynku gospodarczego, skąd skradli wiertarkę stołową, wartości 3 tys. zł. W toku prowadzonych czynności ustalono, że najprawdopodobniej ci sami sprawcy weszli na teren sąsiedniej posesji, gdzie włamali się do pomieszczenia gospodarczego i skradli… pół tony nawozu.

Z lasu
* 3 marca policjanci przyjęli zgłoszenie kradzieży, do jakiej doszło na terenie leśnym w okolicy Karwic (gm. Opoczno). Nieznany sprawca wyrąbał i skradł tam drzewa różnych gatunków o nieustalonej dotychczas wartości.
* 5 marca powiadomiono o kradzieży, do jakiej doszło w kompleksie leśnym na terenie gm. Żarnów. Nieznani sprawcy skradli tam 24 sosny i tyleż samo brzóz.
* Tego samego dnia powiadomiono o jeszcze jednej kradzieży drzew, do jakiej doszło w Bukowcu nad Pilicą (gm. Mniszków). Tutaj z lasu zniknęły brzozy.

Z CMK–i
3 marca o godz. 19.30 powiadomiono komendę policji w Opocznie o kradzieży 100 m kabla wielożyłowego, do jakiej doszło w rejonie stacji Opoczno Płd. Kradzież ta spowodowała zakłócenia w ruchu pociągów. Stratę wyceniono na 1100 zł.

Osculatti
4 marca, o godz. 5.00 w Grębenicach (gm. Żarnów) nieznany kierujący podjechał na stację paliw, zatankował za 304 zł i odjechał, nie uiściwszy opłaty.

Dzień targowy
3 marca, około godz. 9.00 na opoczyńskim targowisku nieznany sprawca skradł 80–letniej kobiecie portfel z gotówką.

Na parkingu
4 marca, pomiędzy godz. 14.00 a 17.00 w Opocznie nieznany sprawca uszkodził zaparkowaną przy ul. Kopernika hondę civic, należącą do 21–letniego mężczyzny.

Z muzeum
Wytrawni złodzieje kradną z muzeów eksponaty. Nasze, rodzime złodziejaszki zadowalają się innymi łupami. W nocy z 5 na 6 marca nieznani sprawcy skradli trzy kawałki rynny z Muzeum Regionalnego.
Trzeba przyznać, że złomiarze nie oszczędzają nawet takich placówek, które raczej potrzebują finansowego wsparcia, niż cyklicznie powtarzających się strat. O czym to świadczy? Czy tylko o braku kultury sprawców?

Zatankowali
W nocy z 4 na 5 marca w Parczowie (gm. Białaczów) nieznani sprawcy sforsowali kłódki zabezpieczające zbiornik paliwa w tatrze i skradli 130 litrów oleju napędowego, a następnie skradli 20 litrów paliwa z ciągnika ursus, czym spowodowali szkodę w wysokości 600 zł.

Na parkingu
W nocy z 5 na 6 marca w Opocznie nieznany sprawca wybił prawą szybę w tico, zaparkowanym przy ul. Jana Pawła II.

Złomiarze?
E, chyba nie. To wygląda raczej na inny gatunek złodzieja… Ale kto to wie? W nocy z 6 na 7 marca w Grudzeniu Lesie (gm. Sławno) nieznani sprawcy odcięli i skradli przewód elektryczny oraz przenośną rozdzielnię prądu, czym spowodowali szkodę w wysokości blisko 36 tys. zł.

A poza tym…
Wiosna coraz bliżej i działkowicze zaczynają parce porządkowe na swoich kawałeczkach ziemi. Część z nich przychodzi na działeczkę po zimowej przerwie i odkrywa, że w tym czasie ktoś inny zbierał plony innego rodzaju… 7 marca policjanci przyjęli zgłoszenie kilku kradzieży, do jakich doszło na terenie działek w Opocznie, na Błoniach. Nieznani sprawcy skradli z jednej altanki radioodbiornik, piecyk elektryczny, telewizor oraz artykuły spożywcze, powodując łączną szkodę w wysokości 1500 zł. Z drugiej altanki złodzieje wynieśli kuchenkę elektryczną, nakrycia i narzędzia wartości 200 zł, zaś z trzeciej lampę naftową, sekator, kurtkę polarową i rękawice ogrodnicze o łącznej wartości 150 zł.
A poza tym nic na działkach się nie dzieje.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 10 (713) z dnia 11 Marca 2011r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »